افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 11 آوریل , 2018 لینک کوتاه خبر :

برگزاری همایش بزرگ مردمی در بلخ برای قدردانی از عطامحمد نور

عطا محمد نور والی بلخ

در یک همایش بزرگ در بلخ از والی پیشین این ولایت قدردانی شد.
درین همایش بزرگ مردمی، شماری از اعضای شورای ملی، اساتید پوهنتون‌های دولتی و خصوصی، علما و روحانیون، اساتید مکاتب، روشنفکران، بزرگان اقوام، فرهنگیان، فعالان مدنی، جوانان و شمار زیاد از باشنده گان بلخ حضور داشتند.

عطامحمد نور، سال ۱۳۸۳ بر مقام ولایت بلخ تکیه زد. کارکردهای و خدمات آقای نور در ولایت بلخ ارزنده و چشم‌گیر بوده به گونه که بلخ در این مدت در بخش‌های مختلف رشد و پیشرفت چشم‌گیری داشته است.

دوره طولانی کاری آقای نور در ولایت بلخ با عمران و بازسازی، رشد اقتصادی و تامین امنیت کامل این ولایت همراه بوده است. وی در بهار امسال از سمت والی بلخ کناره‌گیری کرد.

در همین حال صدها باشنده ولایت بلخ، در یک همایش مردمی و ستودنی، از کارکردهای والی بلخ قدردانی کرده و لقب معمار بلخ معاصر را به وی اعطا کردند.

یکی از علمای دین در‌این همایش خطاب به آقای نور گفت: همانگونه که شما طی دوره جهاد و مقاومت بخاطر آزادی و امنیت ما مبارزه کردید، بعد از دوره مقاومت به سازنده گی و تقویت زیرساخت‌های شهری پرداختید، بعد از این ما شما را تنها نخواهیم گذاشت، درهرشرایطی ما درکنار شما استیم و از برنامه‌های آینده و موقف شما دفاع می‌کنیم.

محمدیاسین احساس استاد پوهنتون، هدف از اعطای معمار بلخ معاصر از سوی باشنده گان بلخ به آقای نور را خدمات صادقانه وی در ولایت بلخ خواند.

وی گفت: شما شهر بلخ را از یک شهرمخروبه و چند دسته تبدیل به یک شهر مدرن و پیشرفته نمودید و بلخ را درمعادلات سیاسی بزرگ مُـلکی داخل ساختید، همین اکنون ما عضو کابینه در دولت داریم، سفیر داریم، وزیرداریم و افسران نظامی از بلخ در حکومت کار می‌کنند، تمامی اینها نتیجه تلاش‌های شما بوده است، معارف و تحصیلات عالی از دستاوردهای مهم دیگری است که مرهون زحمات و حمایت‌های شما می‌باشد، مردم قدردان شما استند و می‌دانند که شهریار مؤثر درتاریخ معاصربلخ استید.

شمار زیاد از اساتید، فرهنگیان ، جوانان و روشنفکران با سخنرانی در این همایش از کارکردهای و خدمات صادقانه آقای نور سپاس‌گزاری و قدردانی کردند.

محمدفرهادعظیمی نماینده مردم بلخ در شورای ملی، هدف این همایش را تجدید تعهد خود و موکلین‌اش خواند و خطاب به عطامحمد نور گفت: شما من‌حیث رهبر و پیشوای ما درمعادلات سیاسی و مدیریت مُـلکی استید و شما را الگوی رفتاری خویش می‌دانیم. درتمامی معادلات تصمیم شما را از خود دانسته‌ایم و همچون بازوان درکنار شما ایستاده ایم و آمده ایم تا بگوییم که حمایت ما مقطعی نیست و بعد از این نیز قاطعانه در کنار شما می‌ایستیم، شما فرزند برومند بلخ استید که این شهرمخروبه و چند پاره را به یک شهرمدرن و یکدست تبدیل کرده اید، مردم به اثرتقاضای مکررشان خواستند تا درحضورشما بیایند و بگویند که ما آماده هرگونه حمایتی استیم که شما درآن سهیم باشید، بابت مدیریت سالم و مدبرانه تان طی پانزده سال اخیر متشکریم و ازتصمیم شما مبنی برشکستن بن‌بست بوجود آمده و گفتگوی تان را با ریاست جمهوری تایید و از تقرری محترم محمداسحاق رهگذر پشتیبانی می‌نماییم. برای هیچکسی اجازه نمی‌دهیم تا خدمات شما را نادیده بگیرد و وحدت ملی بوجود آمده در ولایت بلخ را زیرسوال ببرد و یا به تفرقه سیاسی دامن بزند، بلخیان تجربه تلخ گذشته را دارند و هیچگاهی به بیگانگان تفرقه افگن فرصت شیطنت را نخواهند داد.

در پایان همایش، عطامحمد نور ضمن قدردانی از آقایان فرهاد عظیمی، هاشم عظیمی و موکلین‌شان، بر وحدت و همدلی مردم تاکید ورزید.

آقای نور با ستایش از قدر دانی مردم، حمایت مردم را بزرگ‌ترین پشتوانه یی توصیف نمود که از آن من‌حیث یک موهبت الهی برخوردار بوده است.

وی تصریح کرد که مردم شایسته خدمت گزاری اند و بیشتر از این باید برای شان کار و تلاش صورت گیرد. آقای نور افزود که به هیچ عنوان حمایت و قدر شناسی مردم اش را از یاد نمی‌برد و در تمامی امور با مردم و در کنار آنان به پیش می‌رود.

رییس شورای اجراییه جمعیت اسلامی، دلایل و توضیحات لازم را در باب شکستن بن بست در بلخ ارایه و تاکید کرد که خیر و صلاح مردم و کشور در اولویت کارش قرار دارد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار