افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 7 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

برگزاری هفتمین نشستِ آماده‌گی برای نشست وارسا در کابل

کابل

 

هفتمین نشست بورد نظارت بر هماهنگی برای آماده‌گی نشست وارسا، که در ماه جولای برگزار خواهد شد، روز گذشته در کابل برگذار شد.

 

وزارت دفاع ملی از جامعۀ جهانی می‌خواهد که نیروهای مسلح کشور را برای پیروزی در پیکار با هراس‌افگنی، بیشتر از پیش تجهیز کند.

 

شرکت‌کننده‌گان این نشست، آماده‌گی‌ها و دستاوردهای حکومت وحدت ملی را، در نشست وارسا برای ادامۀ کمک‌های جامعۀ جهانی به نظامیان کشور تا سال ۲۰۲۰ بسیار مهم می‌دانند.

 

یک ماه تا نشست وارسا، مانده‌است. نماینده‌گان کشورهای کمک‌کننده و مقام‌های افغانستان، در این نشست گرد آمده‌اند و چه‌گونه‌گی ادامۀ کمک‌های جامعۀ جهانی را به نظامیان کشور به‌بحث گرفته‌اند.

 

رابرتو کانتونی، سفیر ایتالیا در کابل گفت: «نشست اخیر وزیران خارجۀ ناتو در بروکسل، بنیاد محکمی برای نشست رهبران ناتو در وارسا گذاشت. اما کارهای زیادی در کابل برای انجام‌دادن مانده‌است تا اطمینان به‌دست آید که ما می‌توانیم بر دید مشترک مان، برای ادامۀ کمک‌های مالی به نیروهای مسلح افغانستان، پس‌از ۲۰۱۷ داشته باشیم.»

 

در این نشست تأکید بر این است تا جامعۀ جهانی بر کمک‌هایش در افغانستان ادامه دهد و نیز از دستاوردها در این کشور پشیبانی جدی شود.

 

رابرتو کانتونی اظهار داشت: «افزایش ۲۲ درسدی درآمدهای حکومت افغانستان در سال گذشته نیز نشانۀ بسیار مثبت از رهگذر این است که افغانستان می‌تواند مسؤولیت بیشتر تأمین منابع مالی بخش نظامی‌اش را به عهده گیرد.»

 

در این میان، بسیج نیروهای مسلح کشور با تجهیزات بیشتر نظامی، از خواست‌های کابل از کشورهای کمک‌کننده در نشست وارسا است؛ چیزی که به گفتۀ آگاهان، با این کار نظامیان کشور، در پیکار با هراس‌افگنی دست بلندی خواهند داشت.

 

دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع ملی بیان کرد: «متعهد بر این استیم که حتماً این مبارزه را موفقانه به پیش می‌بریم و تروریزم در افغانستان، شکست خواهد خورد؛ به آن شرط کشورهایی که تعهد کرده‌اند برای ما بیشتر کمک کنند.»

 

گفته می‌شود که در این اواخر نیروهای مسلح در بیشتر بخش‌های کشور، به‌گونه بی‌پیشینه در گیر نبرد‌های سخت با طالبان و گروه‌های هراس‌افگن دیگر استند؛ نیروهایی که هنوزهم با کمبود‌های بسیار روبه‌رو استند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار