افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 10 می , 2017 لینک کوتاه خبر :

برگزاری نشست هماهنگی سخنگویان حکومت درامرمبارزه علیه مواد مخدر

 

نشست هماهنگی و همکاری سخنگویان نهادهای دولتی و خارجی را در امر مبارزه علیه مواد مخدر برگزارشد.

نخست پوهنوال سلامت عظیمی وزیرمبارزه علیه مواد مخدر صحبت نمود و هدف از تدویر این نشست را ایجاد و تقویه هماهنگی دوامدار در امر مبارزه علیه مواد مخدر خوانده افزود: معضل مواد مخدر تمام بخش های زنده گی از جمله امنیت را در کشور به چالش کشانده و همه روزه از جوانان و نیروهای امنیتی ما قربانی می‌گیرد.

ایشان گفت: امروز قریب به 3.4 میلیون استفاده کننده مواد مخدر در کشور وجود دارد که قریب به یازده فیصد نفوس افغانستان را تشکیل می‌دهد، آمار کشت و قاچاق نیز بالا است و این مشکلات است که امرز ما را وادار به همکاری و همیاری در تمام بخش های می‌نماید.

پوهنوال عظیمی افزود: بدون شک بدون هماهنگی و همگرایی نهادهای دولتی و مردم افغانستان مبارزه با مواد مخدر ممکن است در غیر آن چاره‌ای نداریم.

وزیر مبارزه علیه مواد مخدر از تمام نهادهای دولتی و غیر دولتی خواست تا با در نظرداشت قانون مبارزه علیه مواد مخدر و پلان عمل ملی، در راستای مبارزه علیه مواد مخدر همکاری نموده و این معضل ملی را جدی بگیرند.

صدیق صدیقی رییس مرکز اطلاعات و رسانه ها حکومت نیز مواد مخدر را یک چالش بزرگ فرا راه مردم افغانستان دانسته از تمام نهادها خواست تا مطابق به قانون مسوولیت های خود را ادا نمایند.

آقای صدیقی افزود: بخش نشراتی هر نهادی مطابق به قانون مسوولیت دارد تا در امر مبارزه علیه مواد مخدر اطلاع رسانی نماید چون تنها آگاهی مردم باعث موفقیت ما خواهد شد.

آقای صدیقی گفت: در کنار قاچاقبران، گروه‌های مسلح مخالف دولت مثل طالبان نیز در تجارت مواد مخدر نقش داشته، حتا مدیریت فروش و قاچاق مواد مخدر به عهده آنان است.

ایشان افزود: با اطلاع رسانی و آگاهی دهی به مردم با استفاده از وسایل مختلف و حتا منتفذین و ملاامامان، رسانه های اجتماعی و سایر امکانات میتوان دسیسه های دشمنان مردم افغانستان را خنثا نموده و جوانان و نیروهای امنیتی ما را محافظت نماییم.

محمد حنیف دانشیار سخنگو و رییس اطلاعات و ارتباط عامه وزارت مبارزه علیه مواد مخدر ضمن ارایه پریزنتیشن، هدف نشست را ایجاد همکاری و هماهنگی میان سخنگویان در امر اطلاع رسانی موضوعات مرتبط با مواد مخدر، نهایی سازی استراتیژی ارتباطات خارجی و طرح هفته بسیج ملی علیه مواد مخدر، عنوان نمود.

آقای دانشیار علاوه نمود: استراتیژی ارتباطات خارجی روی چگونگی ارتباطات اداره های مربوطه در استراتیژی که شامل نهادهای خارجی هم میشود، بحث نموده و طرح هفته بسیج ملی علیه مواد مخدر که شامل تقویم افغانستان نیز گردیده است بخاطر چگونگی برگزاری برنامه های آگاهی دهی در این هفته آماده شده و به منظور تقویه و نهایی شدن با شما شریک گردیده است.

سخنگویان وزارت دفاع ملی، اداره مستقل ارگان‌های محلی، معینیت مبارزه علیه مواد مخدر وزارت امور داخله، څارنوالی اختصاصی مبارزه علیه مواد مخدر، وزارت احیا و انکشاف دهات، صحت عامه، امور زنان، اطلاعات و فرهنگ، اقوام و قبایل و ریاست عمومی تربیت بدنی و سپورت و سایر اداره ها ضمن ارایه نظریات شان در مورد بهتر برگزار شدن هفته بسیج ملی وعده همکاری نمودند.

قابل یادآوری است که این نشست به تاریخ 16 ثور سال 1396 خورشیدی به اشتراک پوهنوال سلامت عظیمی وزیرمبارزه علیه مواد مخدر، صدیق صدیقی رییس مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت، سخنگویان نهادهای دولتی و خارجی و سایر مسوولین وزارت مبارزه علیه مواد مخدر در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت برگزار شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار