افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 4 نوامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

برگزاری نشستی پیرامون مشکلات وچالش های فرا راه زون های پولیس

وزارت داخله

 

در این نشست که به ریاست استرپاسوال تاج محمد جاهد وزیر امور داخله کشور و حضور داشت، هیأت رهبری وزارت امور داخله و قومندانان زون های هشت گانه پولیس برگزار شده بود، پیرامون مشکلات وچالش های فرا راه زون های پولیس بحث صورت گرفت.

 

وزیر امور داخله، در آغاز این نشست گفت که رهبری وزارت امور داخله، مصصم است به منظور بهتر شدن امور در ولایت ها، مشکلات و چالش های فرا راه زون ها را مورد بررسی قرار داده و در جهت رفع آن اقدامات لازمی را انجام دهد.

 

افزایش میزان هماهنگی میان نیروهای امنیتی در زمینه اجرای عملیات های ضد تروریستی، تلاش برای بالا بردن ظرفيت ها، آماده گی برای راه اندازی عمليات ها و سرکوب گروه های تروریستی در مناطق ناامن کشور، از عمده ترین نکاتی بود که وزیر امور داخله در نشست متذکره برآنان تاکید کرد و به قومندانان زون های پولیس دستور داد تا در این زمینه ها تمرکز بیشتری داشته باشند.

 

وزیر امور داخله، گفت که تشدید مبارزه با جرایم جنایی و بازداشت جنایت کاران به منظور تامین بهتر عدالت در کشور؛ تامین حقوق بشر به عنوان یکی از وظایف اساسی پولیس و بازداشت ناقضین حقوق بشر؛ تامین حقوق زنان به ویژه در چوکات وزارت امور داخله و ایجاد تاسیسات جداگانه به منظور رفع چالش های زنان در چوکات پولیس؛ و همچنان افزایش همآهنگی با نهاد های عدلی و قضایی کشور؛ در مرکز توجه مسوولین امور قرار گرفته و تلاش بیشتری در این راستا ها به خرچ داده شود.

 

در این نشست، همچنان، لوی پاسوال محمد سالم احساس، معاون معینیت ارشد امور امنیتی وزارت امور داخله، نتایج بررسی های خویش از چگونگی عملکرد زون ها و مشکلات موجود فرا راه آنان را به اشتراک کننده گان پیشکش نموده گفت که رهبری این وزارت در جریان مشکلات قرار گرفته و به زودی اقدامات در جهت رفع مشکلات روی دست گرفته خواهد شد.

 

قومندانان زون های هشت گانه پولیس نیز ضمن بر شمردن چالش های موجود در عرصه های کاری مربوطه، در نظرنگرفتن سلسله مراتب از سوی قومندانان امینه ولایت ها را یکی از چالش ها عنوان کرده و خواستار رفع این مسأله در امور کاری خویش شدند. آنان با بیان این که در مواردی، قومندانان امنیه بدون در نظرداشت سلسله مراتب و در جریان قرار دادن زون، به گونه مستقلانه عمل می کنند، تصریح کردند که این امر موجب بروز برخی از ناهمآهنگی ها شده است.

 

در همین حال، رییسان اداره های مختلف وزارت امور داخله، پس از آن که چالش های موجود در عرصه کاری زون ها از سوی قومندانان زون ها مطرح شد، پیرامون آماده گی رهبری وزارت امورداخله در قسمت رفع چالش ها سخن گفته و اعلام آماده گی کردند که در هر زمینه یی که زون ها با مشکل روبرو باشند، اداره های مرکزی آماده اند تا به رفع چالش ها اقدام نمایند.

 

در پایان نشست متذکره، استرپاسوال تاج محمد جاهد وزیر امور داخله کشور، یک بار دیگر ضمن اعلام آماده گی وزارت امور داخله در زمینه رفع چالش های زون ها، گفت که رهبری وزارت امورداخله، از هر راه ممکن در تلاش رفع چالش های موجود بوده و تلاش خواهد کرد که زون های هشت گانه پولیس را هرچه بیشتر تقویت نموده و از این طریق میزان همآهنگی میان نیروهای پولیس و نیروهای امنیتی را بالا ببرد.

 

وزیر امور داخله به وضعیت حساس امنیتی کشور اشاره نموده تصریح کرد که وضعیت موجود ایجاب می کند که رهبری نیروهای پولیس بیش از هر زمان دیگری آماده گی ها و ظرفیت های خود را برای مقابله با چالش های امنیتی افزایش داده و براساس برنامه های دقیق و سنجیده شده، امور کاری خویش را هرچه بیشتر بهبود بخشند.

 

ریاست کشف و عملیات های ریاست عمومی مبارزه با جرایم جنایی وزارت امور داخله، از بازداشت سه تن به اتهام قاچاق انسان خبر میدهد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار