افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, اقتصادی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 12 جولای , 2016 لینک کوتاه خبر :

برگزاری نشستی در رابطه با اجرای معاشات کارمندان از طریق خدمات مبایل با حضور داکتر نسرین اوریاخیل

اوریاخیل

 

داکتر نسرین اوریاخیل وزیر کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولین در نشستی که با مسوولین واحد انسجام پالیسی ریاست جمهوری داشت؛ گفت که معاشات کارمندان این وزارت به زودی از طریق خدمات مبایل (Mobile money) آغاز خواهد شد.

 

در این نشست؛ مسوولین واحد انسجام پالیسی ریاست جمهوری نتایج سروی ای را که با کارمندان این وزارت در مورد خدمات مبایل اجرا نموده بودند؛ با داکتر اوریاخیل شریک نمودند که به اساس این سروی؛ فیصدی زیادی از کارمندان وزارت از این روند خورسندی و رضایت نشان داده بودند.

 

داکتر اوریاخیل با اظهار خورسندی و سپاس‌گذاری از مسوولین واحد انسجام پالیسی ریاست جمهوری؛ به رؤسای منابع بشری، تکنالوژی معلوماتی و مالی هدایت داد تا با هم‌آهنگی همه جانبه؛ این روند را پی‌گیری و آغاز نموده و حتا اضافه کاری مامورین را نیز شامل این پروسه نمایند.

 

گفتنی است که از طریق سیستم خدمات موبایل (Mobile money) کارمندان این وزارت علاوه بر گرفتن معاشات شان؛ می‌توانند که داد و ستد پولی نیز اجرا نمایند.

 

این سیستم؛ به تازگی به گونۀ آزمایشی در  این وزارت به اجرا گذاشته می‌شود و مؤسسۀ USAID زیر نام (USAID-FAIDA) ۵۰۰۰۰ دالر امریکایی نیز به این وزارت کمک می‌نماید.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار