افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 29 اکتبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

برگزاری نخستین دور فراغت 28 تن از دانش‌آموخته‌گان ستاژ تقنینی

دانش‌آموخته‌گان ستاژ تقنینی

28 تن ازدانش‌آموخته‌گان ستاژ تقنینی وزارت عدلیه ج.ا.ا پس از فراگیری آموزش‌های مسلکی و عملی طی یک سال، روز گذشته در تالار کنفرانس‌های وزارت عدلیه تصدیق نامه‌های خویش را به دست آوردند.
برنامه ستاژ تقنینی وزارت عدلیه در ثور پارسال ایجاد گردیده و کارمندان اداره‌های دولتی، خصوصی و انستیتوت قانون‌گذاری و تحقیقات علمی-حقوقی وزارت عدلیه، را برای یک سال، آموزش‌های مسلکی و عملی قانون‌گذاری می‌دهد.

دکتر عبدالبصیر انور وزیر عدلیه ج.ا.ا در بارۀ ستاژ تقنینی و هدف از ایجاد آن صحبت نموده گفت: در آغاز حکومت وحدت ملی، زمانی که مسوولیت این وزارت به عهده ما گذاشته شد، متوجه شدیم که اکثر مسوده‌های که در رابطه به اسناد تقنینی از ادارات مختلف به این وزارت فرستاده می‌شود، کمی و کاستی‌های زیادی دارد. وی افزود: به خاطر آسان ساختن کار وزارت عدلیه و برای این که در ادارات کسانی باشند که بتواننداز عهده طرز تهیه اسناد تقنینی به خوبی برآیند؛ همچنان، بتوانند اسناد تقنینی قوی- هم از نظر محتوا و هم از نظر کمیت و کیفیت – به وزارت عدلیه تقدیم نمایند، ما ستاژ تقنینی را پلان کردیم. هدف ما این بود که فارغان ستاژ تقنینی در ادارات مصروف شوند و ماهم در قسمت مصروفیت آنها در تفاهم با ادارات همکاری نماییم.

عبدالمجید غنی زاده رییس عمومی انستیتوت امور قانون‌گذاری وزارت عدلیه گفت: در این دوره با آن‌که نصاب تعلیمی مشخص وجود نداشت ولی با آن هم 15 مضمون در رابطه به امور قانون‌گذاری در این دوره تدریس شده است. وی وعده نمود که در دور بعدی نصاب تعلیمی مشخصی را در نظر خواهند گرفت.

آقای غنی زاده و فارغان ستاژ تقنینی، از وزیر عدلیه تقاضا نمودند تا در راستای به کار گماشتن 10 تن از فارغانی که بیکار اند، در تفاهم با ادارات همکاری نمایند؛ زیرا این ستاژران روند قانون‌گذاری را در یک سال به گونۀ مسلکی و عملی آموخته اند.

وزیر عدلیه به فارغان این دوره آرزوی کامیابی نموده و از آن‌ها خواست که با استخدام شان در اداره‌های دولتی، روند تسوید قوانین را مسلکی‌تر ساخته و با انستیتوت امور قانون‌گذاری وزارت عدلیه همکاری باشند. وزیر عدلیه همچنان وعده سپرد که به منظور استخدام این کارمندان در اداره‌های دولتی، برنامه هایی را روی دست می‌گیرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار