- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

برگزاری مراسم گرامیداشت روز ملی سرباز

عبدالله عبدالله

رییس اجراییه کشور، روز گذشته در مراسم گرامی‌داشت از روز ملی سرباز اشتراک کرد.

رییس اجراییه کشور در این مراسم که با حضور رییس‌جمهوری، مقامات ارشد دولتی و جنرالان و افسران نهادهای امنیتی کشور در مقر وزارت دفاع برگزار شده بود، گفت که مسلکی‌سازی و غیر سیاسی‌سازی نهادهای امنیتی، از اولویت‌های مهم حکومت وحدت ملی است.

 

داکتر عبدالله عبدالله، درج روز سرباز را در جنتری کشور یک اقدام تاریخی خواند و آن را برای ملت افغانستان خاصتاً نیروهای امنیتی و دفاعی تبریک گفت.

 

داکتر عبدالله عبدالله گفت که درج چنین روزی در جنتری به معنای ارج‌گذاری به مبارزات و قربانی‌های نیروهای امنیتی کشور می‌باشد و رهبری حکومت وحدت ملی و مسوولین امنیتی را متوجه مسوولیت‌های‌شان در قبال عساکر کشور می‌سازد.

 

همچنان رییس اجراییه حکومت وحدت ملی اظهار داشت که دولت و ملت افغانستان قدردان قهرمانی‌ها و فداکاری‌های نیروهای امنیتی و دفاعی خویش می‌باشند.

 

داکتر عبدالله عبدالله، به رهبری نهادهای امنیتی کشور هدایت داد که در راستای بر آوردن اصلاحات بینادین، مبارزۀ جدی با فساد اداری و رسیده‌گی به مشکلات نیروهای امنیتی و دفاعی، تلاش بیشتر و جدی‌تر کنند.

 

به گفتۀ او، باید عساکر در سنگرهای نبرد، این اطمینان را حاصل کنند که حکومت خاصتاً رهبری نهادهای امنتیی، از آنان حمایت همه‌‌جانبه کرده و به خواسته‌ها و مشکلات‌شان رسیده‌گی می‌نمایند.

 

داکتر عبدالله عبدالله، با ابراز قدردانی از تلاش‌های همکاران بین‌المللی افغانستان ابراز کرد که در شرایط کنونی نقش آنان در حمایت، تجهیز و مشوره‌دهی به نیروهای امنیتی کشور بسیار مهم و کلیدی می‌باشد.

 

رییس اجراییه حکومت وحدت ملی، غیرسیاسی‌سازی و مسلکی‌سازی نهادهای امنیتی را اجتناب‌ناپذیر خواند و گفت که حفظ تمامیت ارضی، استقلال و دفاع از ارزش‌های ملی و دینی، از اساسات کار نهادهای امنیتی کشور است.

 

او تصریح کرد: اصلاحات در صفوف نیروهای امنیتی، ضامن سلامت کشور و عامل پیروزی قوای مسلح در میادین جنگ و نبرد با هراس‌افگنی می‌باشد.

 

سپس، رییس اجراییه حکومت وحدت ملی اظهار داشت که بر اساس ارزش‌های دینی و ملی، نیروهای امنیتی کشور برای دفاع از نظام مشروعِ افغانستان در موضع حق قرار دارند و حق در برابر باطل پیروز خواهد شد.

 

در اخیر، رییس اجراییه حکومت وحدت ملی، به نیروهای امنیتی هدایت داد که مقررات و قوانین جنگی و بشری را در میدان‌های نبرد در قبال اسیران و مجروحین دشمن رعایت کنند و با موسسات بشردوستانه همکار باشند.