افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 27 جولای , 2016 لینک کوتاه خبر :

برگزاری مراسم فراغت 428 افسر پولیس با حضور وزیر امور داخله

فراغت

 

وزیر امور داخله در مراسم فراغت 428 افسر پولیس ملی اشتراک نمودهه و طی سخنرانی اش به آغاز برنامه ماستری در چوکات استاف کالج نیز اشاره نمود.

 

در مراسمی که به مناسبت فراغت بیش از 400 افسر پولیس از استاف کالج برگزار شده بود، تاج محمد جاهد وزیر امور داخله کشور، فراغت این افسران را یک دست آورد عمده به نیروهای پولیس ملی عنوان کرده گفت که ارتقای دانش رهبران پولیس به عنوان یکی از برنامه های راهبردی وزارت امور داخله از اهمیت زیادی برخوردار است و با تعمیل آن می توان به بهبود امور در تمامی سطوح نیروهای پولیس ملی امیدوار شد.

 

وزیر امور داخله، تصریح کرد که فراغت این افسران از یک دوره آموزشی شش ماهه، با هدف بهبود رهبریت نیروهای پولیس ملی، در ادامه روندی صورت می گیرد که از چند سال به این سو آغاز شده و با موفقیت به پیش می رود.

 

وزیر امور داخله همچنان، به آغاز برنامه ماستری در چوکات استاف کالج اشاره نموده گفت که این برنامه به هدف بلند بردن هرچه بیشتر دانش مسلکی رهبران پولیس ملی به عنوان یکی از نیازمندی های مهم روی دست گرفته شده و قرار است با گسترش این برنامه، نیروهای پولیس ملی در حوزه آموزشی از حمایت های بیرونی بی نیاز شده و بتوانند در عالی ترین سطح ممکن در داخل کشور، آموزش های مسلکی را فرا گرفته و در خدمت مردم خویش قرار گیرند.

 

در مراسم یاد شده، همچنان شماری از اعضای شورای ملی نیز حضور داشتند و پیرامون اهمیت آموزش های عالی در امر تقویت نیروهای پولیس ملی سخن گفتند.

 

داکتر محمد آصف صدیقی، از اعضای مشرانوجرگه، گفت که نیروهای پولیس ملی با گذشت زمان، آموزش دیده تر شده اند و فراغت افسران پولیس از برنامه های آموزش عالی می تواند در جهت تقویت هرچه بیشتر نیروهای پولیس از اهمیت  زیادی برخوردار باشد.

 

در همین حال، لوی پاسوال اکرام الدین یاور معین اداری وزارت امور داخله، پیرامون اهمیت فراغت افسران یاد شده، صحبت نموده گفت که رهبری وزارت امور داخله با تمام توان در تلاش است تا از هر راه ممکن در جهت ارتقای دانش مسلکی افسران پولیس کار نموده و زمینه های آموزشی را در داخل و خارج کشور به این افسران فراهم سازد.

 

همچنان، پاسوال صبغت الله سایق، قومندان عمومی استاف کالج، ضمن مهم خواندن فراغت 428 تن از افسران پولیس از این نهاد اکادمیک، از آغاز برنامه ماستری در این نهاد، به عنوان یک پیشرفت عمده و یک دست آوده قابل ملاحظه در عرصه آموزش نیروهای پولیس ملی یاد نموده و از رهبری وزارت امور داخله بابت حمایت از این برنامه قدردانی نمود.

 

درپایان مراسم یاد شده، وزیر امور داخله و هیأت همراهش، برنامه ماستری را در استاف کالج افتتاح نمودند.

 

این نخستین بار است که در چوکات نهاد های اکادمیک پولیس ملی کشور، برنامه ماستری آغاز می شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار