افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 21 سپتامبر , 2012 لینک کوتاه خبر :

برگزاری مراسم بزرگداشت هفته صلح در نورستان

مراسم بزرگداشت هفته صلح در ولایت نورستان برگزار شد

 به مناسبت بزرگداشت و تجلیل از هفته صلح و گرامیداشت از شهادت استاد فقید، رییس عمومی شورای عالی صلح ،جلسه ای در مقر ریاست شورای ولایتی نورستان تحت سازماندهی مقام ولایت برگزار شد.
در این جلسه جمعی کثیر ازعلماء کرام، متنفذین، موی سفیدان و منسوبین ادارات ملکی و نظامی بشمول رهبری ولایت نورستان شرکت کردند.

بر اساس اطلاعیه دفتر مطبوعاتی والی نورستان، سخنرانان هر کدام بالنوبه از مجاهدت ها، تلاش ها و خدمات شايسته استاد برهان الدین ربانی در راستای تامین صلح سرتاسری در کشور صحبت کردند.

محترم قاضی محمد نبی احمدی معاون ولایت به نمایندگی مقام ولایت نورستان یاد آور شد که استاد شهید در زمان جهاد و مقاومت در عرصه های مختلف به ویژه علم و دانش، تامین صلح، بسیج مجاهدین در برابر دولت کمونیستی و رسیدگی به امور حکومتداری پس از پیروزی مجاهدین تلاش و زحمات بیشماری را متقبل شد.

آقای احمدی گفت که استاد گرامی 51 سال عمر شانرا در خدمت دین، وطن و کشور قرار داد و رشادت های استاد شهید او را به یک چهره شناخته شده ملی و بین المللی تبدیل کرده است.

احمدی تاکید کرد که مردم نورستان و مسئولان اداری این ولایت، زحمات رهبر شهید را در راستای مستقل شدن واحد اداری ولایت نورستان هیچگاه فراموش نخواهند کرد و از بارگاه خداوند متعال برای شهید صلح استاد پروفیسر برهان الدین ربانی جنت فردوس استدعا می نمایند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار