افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 27 جولای , 2015 لینک کوتاه خبر :

برگزاری مراسم بزرگداشت از هفته رسانه های اجتماعی در کابل

مجیب خلوتگر رییس نی یا اداره حمایت از رسانه های آزاد روز گذشته در مراسم بزرگداشت از هفته رسانه های اجتماعی گفت: با گذشت هر روز در کشور موثریت رسانه ها بیشتر گردیده و در بخش های مختلف از آن استفاده می شود.

 

“رسانه های اجتماعی در کشور جایگاه خود را یافته اند و در موضوعات سیاسی فرهنگی اقتصادی، امنیتی و دینی تا حال نقش موثر داشته اند.”

 

آقای خلوتگر همچنان می گوید: با گذشت نزدیک به یک و نیم دهه رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، تویتر، یوتیوب و دیگر شبکه ها در افغانستان از صفر آغاز کرده و حالا پیشرفت چشمگیر کرده اند.

 

وی می گوید: هم اکنون در افغانستان حدود یک میلیون و سه صد هزار نفر از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند.

 

از سوی هم مژگان مصطفوی معین وزارت اطلاعات و فرهنگ در این نشست گفت: با در نظر داشت موثریت رسانه های اجتماعی نیاز است تا مانند رادیو و تلویزیون به شبکه های اجتماعی هم قانون به میان آید.

 

” وزارت اطلاعات و فرهنگ در نظر دارد که در قانون رسانه های همگانی یک فصل جدید را به تمام شبکه های اجتماعی اضافه کنیم بدون اینکه برای کسی صدمه وارد شود.”

 

به اساس معلومات وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، هم اکنون شش شبکه مخابراتی در کشور خدمات انترنتی ارایه می کنند اما مردم از بی کیفیت بودن و قیمت بلند انترنت در کشور شکایت دارند.

 

از سوی هم استفاده نادرست از شبکه های اجتماعی در افغانستان موضوع است که نگرانی ها را بوجود آورده است.

 

همین مسأله را با محمد قاسم رحمانی یکتن از کارمندان شبکه های اجتماعی مطرح کرده و در مورد راه حل این مشکل از وی پرسیدم.

 

“ما هنوز هم نیاز داریم که فرهنگ استفاده از رسانه های اجتماعی باید نهادینه شود، دولت باید برنامه های را روی دست گیرد تا اینکه استفاده درست از رسانه های اجتماعی صورت گیرد، برنامه های آموزشی را باید تدوین نماید.”

 

رسانه های اجتماعی باعث تغییر بزرگ در برخی جوامع و حتی در سیاست برخی از کشور ها گردیده است.

 

مردم و فعالان مدنی می گویند: از رسانه های اجتماعی نباید برای وقت گذراندن بلکه مردم باید از آن بخاطر افزایش معلومات شان استفاده کنند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار