افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 10 دسامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

برگزاری سی و دومین کنفرانس جهانی صلیب سرخ در کابل

سی و دومین کنفرانس جهانی صلیب سرخ و جمعیت های هلال احمر تحت عنوان ” قدرت بشریت” روز چهارشنبه ۸ دسمبر۲۰۱۵ در شهر ژنیو سویس آغاز و برای سه روز ادامه مییابد.

 

نمایندگان دولتها، جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر ، موسسات غیر حکومتی، جامعه مدنی و سازمان های بین المللی بشردوستانه در این کنفرانس اشتراک ورزیده بودند.

 

در مراسم افتتاح کنفرانس محترمه فاطمه گیلانی، رئیس جمعیت هلال احمر افغانی، بعنوان رئیس سی و دومین کنفرانس بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر انتخاب شد. این انتخاب برای نقش افغانستان در مباحث بین المللی در این مقطع زمانی حایز اهمیت می باشد.

 

محترمه فاطمه گیلانی، در سخرانی شان از اهمیت گسترده بی طرفی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر صحبت نموده، از دولت افغانستان برای احترام و حمایت از بی طرفی جمعیت های هلال احمر افغانی سپاسگزاری نمود.

 

ایشان همچنان علاوه نمود که با توجه بحران های موجود؛ این یک کنفرانس نهایت مهم است تا بحران های موجوده را از دیدگاه بشردوستانه و انسانی مورد کارشناسی قرار دهد.

 

جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر گیانا، لیبریا و سیرالیون جایزه ویژه بشردوستانه را برای مشارکت داوطلبانه شان در پاسخ به ویروس ابولا دریافت نمودند.

 

در این کنفرانس مسوولین سره میاشت افغانستان و از جانب حکومت افغانستان در سویس اشتراک و در مورد وضعیت بشری در افغانستان، تقویت قطعنامه و تعهدات حکومت ابراز نظر نمودند. همچنان قرار است هشت قطعنامه در امور بشردوستانه و رسیدگی به حوادث به تصویب برسد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار