افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 12 جولای , 2017 لینک کوتاه خبر :

برگزاری سیمینار اتخاذ تدابیرامنیتی درقرارگاه وزارت دفاع ملی

افتتاح

تورنجنرال ارکانحرب طارق شاه بهرامی سیمیناری که به هدف اتخاذ تدابیر امنیتی فیزیکی گارنیزیون ها، قول اردو های ساحوی، قوای هوایی، گارنیزیون کابل، لواهای مستقل ستردرستیز و موسسات تعلیمی و تحصیلی نظامی را که در قرارگاه وزارت دفاع ملی راه اندازی گردیده بود، افتتاح نمود.

نخست سرپرست وزارت دفاع ملی طی صحبتی گفت: منسوبان دلیر اردوی ملی هم اکنون در 21 ولایت کشور با دشمنان صلح و ثبات کشور در مبارزه اند که در جریان عملیات های محاربوی شان موفقیت های شایانی را نصیب گردیدند.

دشمن که پلان تصرف بعضی ساحاتی از کشور را در سر داشت به همت منسوبان با شهامت نهاد های دفاعی و امنیتی به شکست های فاحش روبرو گردید. پاک سازی ولسوالی های چپرهار ولایت ننگرهار در 24 ساعت، پچیراگام در 48 ساعت و بر افراشتن بیرق کشور در آخرین نقطه توره بوره نمایان گر قدرت و صلابت نیروهای امنیتی ماست. دشمنان مردم افغانستان که توانایی مقابله رو در رو با منسوبان نهاد های دفاعی و امنیتی کشور ندارند می خواهند با راه اندازی حملات تروریستی، انفجاری و انتحاری به اهداف شوم خود برسند.

این سیمینار گام ارزنده یی در جهت بررسی ضعف ها، کمبودی ها و اتخاذ تدابیر بیشتر امنیتی در قرارگاه ها و گارنیزیون های نظامی خواهد بود.

سرپرست وزارت دفاع ملی به منظور دفع پلان های تخریبی دشمن به مسولین کشفی و امنیتی اردوی ملی هدایات لازم داد.

سپس دگر جنرال محمد شریف یفتلی لوی درستیز قوای مسلح ضمن ستایش از فداکاری های نیروهای دفاعی و امنیتی بر تامین امنیت گارنیزیون ها، خدمات بهتر قوت ها، تدابیر امنیتی و فزیکی، حفظ و نگهداشت تجهیزات و تحکیمات، پیشبرد تعلیم و تربیه ی مسلکی نظامی در سطوح مختلف، تدابیر پیش گیرانه برای حالات اضطراری و استفاده ی بهتر از روش های موثر امنیتی جهت خنثی ساختن پلان های خصمانه ی دشمن تاکید کرد.

در ادامه معاون وزیر دفاع ملی در امور استخبارات استراتیژی، معاون پالیسی و استراتیژی وزارت دفاع ملی و مسولین کشف و استخبارات، حقوق، تفتیش ستردرستیز و معاون نظم خاص و خدمات قوت ها در مورد تشریح تهدیدات، پلان های دشمن در قبال گارنیزیون های نظامی و موارد اساسی رهنمودی پیرامون نظم خدمات قوت ها به خصوص مصونیت پرسونل در گارنیزیون ها بحث و تبادل نظر نمودند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار