افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 21 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

برگزاری سومین کانکور څارنوالی

  لوی څارنوالی

 

در این رقابت که برای جذب 30 نفر در څارنوالی مبارزه با جرایم امنیت داخلی و خارجی برگزار شده بود به تعداد 600 تن از فارغان پوهنحی های حقوق و شرعیات اشتراک کرده بودند. در آغاز برنامه محمد فرید حمیدی لوی څارنوال کشور این رقابت را فرصت خوبی برای داوطلبان عنوان کرد. وی یاد اور شد که معیار جذب در څارنوالی فقط توانایی و دانش افراد است و هیچ عامل دیگر تعیین کننده نخواهد بود. به گفته ای لوی څارنوال کشور این برنامه در آینده ها نیز به منظور جذب افراد از طریق رقابت آزاد ادامه خواهد یافت.

 

در سه هفته ای گذشته این سومین کانکور برای جذب کادر های جوان در بست های مسلکی څارنوالی است که در  ان  صد ها تن رقابت کردند. جذب افراد از طریق برگزاری کانکور څارنوالی بخشی از برنامه ای اصلاحات در لوی څارنوالی پنداشته میشود.

 

در هفته های گذشته در حدود یک هزار متقاضی، کانکور څارنوالی ملکی و نظامی را سپری کردند. انتظار میرود با جذب افراد بر اساس رقابت آزاد توانایی و ظرفیت این اداره برای تامین عدالت افزایش یابد.

 

بر اساس قانون تشکیل و صلاحیت لوی څارنوالی افرادی میتواند به حیث څارنوال جذب شود که فارغ رشته حقوق و شرعیات باشند. در کنار آن سه سال تجربه ی کاری در ارگانهای عدلی و قضایی و یا فراغت از برنامه استاژ څارنوالی الزامی است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار