افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, اقتصادی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 1 نوامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

برگزاری سومین نمایشگاه صنعتی و زراعتی بلخ

بلخ

 

سومین نمایشگاه صنعتی و زراعتی بلخ به مدت سه روز درمزارشریف برگزار شد.

 

سومین نمایشگاه صنعتی، تجارتی و زراعتی بلخ با حمایت مالی صندوق صندوق توسعه زراعتی و با همکاری اتاق تجار و صنایع افغانستان برای سه روز در مزارشریف برگزار گردید.

 

در این نمایشگاه بیش از ۱۰۰ غرفه وجود دارد که در آن صنایع دستی زنان زون شمال، محصولات زراعتی و لبنیات، تولیدات وارداتی از کشورهای آسیای میانه به نمایش گذاشته شده‎است.

 

آرش یونسی رئیس اتاق تجارت و صنایع بلخ هدف از برگزاری این نمایشگاه را بازار یابی به محصولات داخلی و بلند رفتن میزان سرمایه گذاری در بخش زراعتی و صنایع دستی عنوان می‎کند.

 

وی در رابطه گفت:

 

“هدف از برگزاری این نمایشگاه شناسایی محصولات داخلی افغانستان به دیگران است، ثانیآ باید میزان تولیدات ما بالا برود و بازار فروش برای آن به وجود بیاید، و کوشش می‎کنیم که سطح اقتصادی زنان صنعت پیشه نیز بهبود یابد.”

 

به گفته آرش یونسی که اکنون به دلیل موجودیت نا امنی‎ها در کشور میزان سرمایه گذاری‎های داخلی کاهش یافته و نیاز است با راه اندازی چنین نمایشگاه‎های زراعتی و تجارتی، تجاران افغان را به انجام سرمایه گذاری داخلی تشویق نمایم.

 

در میان ۱۰۰ غرفه که محصولات زارعتی، تولیدات لبنیاتی و صنایع دستی به نمایش گذاشته شده‎است، ۲۰ غرفه مربوط به زنانی تجارت پیشه ولایت بلخ است.

 

این زنان می‎گویند که به دلیل دریافت بازار به تولیدات و صنایع دستی خود به اینجا آمده اند و در تلاش دریافت مشتری هستند که با انجام قرار داد به گونه متواتر معاملات تجارتی برقرار کنند.

 

ماری مشفق یکی از زنان صنعت پیشه در بلخ است که به این نمایشگاه بین المللی صنایع دست بافته خود و شاگردانش را به نمایش گذاشته‎است.

 

خانم ماری در مورد به تاثیر گذاری این چنین نمایشگاه‎ها می‎گوید:

 

“این نمایشگاه تاثیر گذاری بیشتر برای بهبود سطح اقتصادی زنان صنعت پیشه و تجار دارد، ما می‎توانیم با نمایش گذاشتن محصولات و تولیدات خودت مشتری دایمی بیابیم و با آن‎ها قرار داد ببندیم.”

 

قابل یاد آوریست که این نمایشگاه در سینا ستدیوم مزارشریف راه اندازی شده و تا سه روز دیگر نیز ادامه خواهد شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار