افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 11 دسامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

برگزاری جلسۀ کمیسیون تدارکات ملی در ارگ ریاست جمهوری

%d8%ba%d9%86%db%8c

 

این جلسه شب گذشته در ارگ دایر گردید و  ابتدا، یما یاری رئیس عمومی اداره تدارکات ملی در مورد “کنفرانس جهانی دولت‌داری شفاف” که در شهر پاریس فرانسه برگزار گردیده بود، گزارش داد و از اعلام عضویت افغانستان در “سازمان جهانی دولت‌داری شفاف” خبر داد.

 

 

وی از حمایت رئیس جمهورکشور برای عضویت افغانستان در سازمان مذکور و هم‎چنان فیصلۀ کابینه جمهوری اسلامی افغانستان بخاطر تایید تقاضای عضویت حکومت افغانستان در این سازمان، ابراز قدردانی کرد.

 

 

 

رئیس‌جمهورغنی ضمن ابراز امتنان از تلاش‌های یما یاری در این زمینه، شمولیت افغانستان در مجمع بزرگ جهانی که۷۰ کشور در راستای شفافیت و حساب‌دهی در عرصه‌های مختلف حکومت‌داری تلاش مشترک می‌نمایند، یک گام ارزنده دانست. او این اقدام را برای تحقق تعهدات حکومت وحدت ملی در کنفرانس لندن مهم خواند.

 

 

 

در این جلسه بالای پروژه‌های مختلف ادارات بحث گردید که در نتیجه ۲۰ قرارداد به ارزش ۴,۴ میلیارد افغانی مورد تایید قرارگرفت.

 

 

 

قراردادهای منظورشده شامل موارد زیر می‌باشد

 

  • احداث کانال‌های جدید از چهارراهی تانک تیل آریانا الی چهار راهی سرک پنجم تایمنی و هم‎چنان از چهار راهی ترافیک الی چهارراهی شهید شهر کابل

 

  • اعمار سرک دره پوچاوه ولایت پنجشیر

 

  • اعمار سرک‌های داخل شهر میمنه ولایت فاریاب

 

  • اعمار سرک پل قندهاری الی قریه سرخاب ولسوالی محمدآغه ولایت لوگر

 

  • ۷۱ قلم اجناس مفروشات وزارت دفاع ملی شامل شش بخش

 

  • تعدیل ۷ قرارداد مواد اعاشوی قطعات و جزوتام‌های اردوی ملی

 

  • ۳۹ قلم قرطاسیه باب غیرمطبوع،۱۶ قلم تجهیزات انفرادی البسوی و ۴۰ اجناس مفروشات مورد ضرورت وزارت امور داخله

 

قابل یادآوری است که احداث کانال‌ها در شهر کابل پس از بیشتر از ۳۰ سال برای اولین‌بار مورد تطبیق قرار خواهد گرفت که یکی از مشکلات اساسی شهر کابل با تطبیق این پروژه حل خواهد شد.

 

هم‎چنان پروژۀ سرک‌های داخل شهر میمنه ولایت فاریاب و ۴۰ قلم اجناس مفروشات وزارت امور داخله به‌گونه مشروط مورد تایید کمیسیون قرار گرفت. در جلسۀ مذکور، پیشنهاد وزارت کار، امور اجتماعی و شهدا و معلولین مبنی بر کاهش ۲۵٪ در قراردادهای اعاشه و تجهیزات طعام‌خانۀ “مرکز آموزش‌های فنی و حرفوی امید” مورد تایید قرار گرفت.

 

در این جلسه، پروژه‌های تدارک تیل حفظ و مراقبت مکروریان‌ها، ۱۱ قلم عینیات البسوی وزارت امور داخله و تعدیل قیم قرارداد تیل قوای هوایی وزارت دفاع ملی جهت بررسی بیشتر اعاده گردید.

 

کمیسیون، پیشنهاد ادارۀ مستقل ارگان‌های محلی مبنی بر تمدید میعاد زمانی قرارداد تدارک وسایط برای ولسوالان را رد و فیصله کرد، تا جریمه تاخیر بالای قراردادی تطبیق گردد.

 

در این جلسه به‌علاوه اعضای کمیسیون، مسوولین اداره تدارکات ملی، ناظرین شفافیت از سیگار، کمیسیون مخابرات و مواصلات مشرانو جرگه، کمیسیون مالی و بودجه ولسی جرگه، کاکس پارلمانی مبارزه علیه فساد و اداره سیستیکای حمایت قاطع  نیز اشتراک داشتند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار