افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 10 نوامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

برگزاری جلسۀ شورای عالی توسعۀ شهری در ارگ ریاست جمهوری

ارگ

 

جلسۀ شورای عالی توسعۀ شهری به‌ریاست محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری‌اسلامی افغانستان شام روز گذشته در ارگ دایر گردید.

 

 

 

ابتدا سیدنسیم خلیق رئیس‌نظارت و مراقبت وزارت شهرسازی و مسکن در رابطه به انستیتوت مرکزی پروژه سازی “پما” به‌جلسه توضیحات ارائه کرد.

 

 

 

مطیع‌الله بهیر شاروال لشکرگاه نیز پلان استراتیژیک شهر لشکرگاه را که در آن چالش‌ها و مشکلات مطرح گردیده بود، به‌جلسه توضیحات مفصل داد. در عین شاروال‌های شهرهای غزنی و کندهار طی سخنانی در خصوص مشکلات و چالش‌های شهری که برای مردم مشکل ایجاد کرده‌است صحبت کرده و توضیحات مفصل ارائه کردند.

 

 

 

آنها از مشکلات در تصفیه، تطبیق پروژه‌ها، غصب زمین، ساخت اسناد جعلی، استملاک زمین‌ها، ترکه خط‌های که سبب جنجال فراوان گردیده و موجودیت زمین‌های شاروالی نزد ادارات دولتی به‌جلسه معلومات دادند.

 

 

 

رئیس‌جمهور پس از ارائه توضیحات اشتراک‌کننده‌گان خطاب به وزیر شهرسازی گفت، با شاروال‌ها نشست مشترک انجام شود، روی پنج مشکل عمدۀ شهری به‌گونۀ مشترک بحث همه‌جانبه صورت گیرد و راه‌های حل به‌مشکلات جستجو گردد.

 

 

 

رئیس‌جمهور محمداشرف غنی گفت که باید تصویر واضح از وضعیت شهری کشور و اینکه تصفیه باید چگونه صورت گیرد، وجود داشته باشد. او افزود که باید مشخص شود که سکتور خصوصی چطور در این روند دخیل شده می‌تواند، و نوع انسجام میان ادارات در سراسر کشور به‌چه شکل باید باشد.

 

 

 

رئیس‌جمهورغنی خاطر نشان کرد، باید تصویر واضح از مشکلات شهری ارائه شود که در زمستان باید چه اقداماتی روی‌دست گرفته شود، تدابیر برای سال آینده چیست و اولویت‌ها برای رسیدگی به مشکلات شهری کدام‌ها اند.

وزیر شهرسازی به رئیس‌جمهور اطمینان داد که به‌منظور دریافت راه‌های حل مناسب و بیرون‌شدن از مشکلات عمدۀ شهری، با شاروالان نشست‌های مشترک را برگزار خواهد کرد و در جلسات بعدی گزارشات را در زمینه ارائه خواهند کرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار