افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 5 جولای , 2016 لینک کوتاه خبر :

برگزاری جلسۀ شورای امنیت ملی تحت ریاست رئیس جمهور غنی

ارگ

 

تحت ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان جلسۀ شورای امنیت ملی روز گذشته در ارگ دایر گردید.

 

شورای امنیت ملی با اتحاف دعا به روح شهدای نیروهای دفاعی و امنیتی کشور، با ابراز تأسف و اندوه از وقوع حادثه اخیر انتحاری بالای کاروان موترهای حامل محصلین اکادمی تعلیمی پولیس میدان وردک، سهل انگاری مسوولین را قابل نگرانی دانست.

 

جلسه جهت برخورد قانونی با مسوولین مذکور، جلوگیری از بروز دوبارۀ این گونه حوادث دلخراش و همچنان رسیدگی به فامیل‌های شهدا و فراهم سازی زمینۀ تداوی شماری از مجروحین این حادثه در داخل و خارج از کشور به مسوولین ذیربط هدایات لازم صادر نمود.

 

درین جلسه وزرای سکتور دفاعی و امنیتی با ارائۀ گزارش از وضعیت امنیتی ولایات هلمند، ارزگان، کندز، فاریاب، ننگرهار، کنر، بدخشان، بغلان، بادغیس و میدان وردک، دستاوردهای ۷۲ ساعت اخیر نیروهای دلیر دفاعی و امنیتی کشور مبنی بر نابودی بی سابقۀ دشمنان، تلاش های خستگی ناپذیر و شهامت آنها را در راستای تامین منافع ملی کشور قابل تمجید دانستند.

 

شورای امنیت ملی با سپاسگزاری ویژه از عملکرد این نیروها، جهت دفع تهدیدات امنیتی و تأمین هرچه بهتر امنیت در سراسر کشور، به ارگانهای دفاعی و امنیتی هدایات لازم صادر نمود.

 

در عین حال، شورای امنیت ملی با تأکید بر تأمین امنیت شهروندان در روزهای عید سعید فطر، به ارگانهای دفاعی و امنیتی جهت اتخاذ تدابیر امنیتی هدایت لازم صادر نمود.

 

سپس، مشاور امنیت ملی از تحویل گیری اولین محموله از کمک های تسلیحاتی اخیر جمهوری مردم چین به افغانستان به جلسه گزارش ارائه نمود.

 

در ادامه، مشکلات بیجاشدگان ناشی از حملات بی رحمانۀ دشمن در ولسوالی های کوت و حصارک ولایت ننگرهار و ولسوالی راغستان ولایت بدخشان مورد بررسی قرار گرفت و به ارگانهای مربوطه به منظور تسریع روند مساعدت به بیجاشدگان ولسوالی های مذکور هدایت همه جانبه صادر شد.

 

در اخیر، جلسه پلان اصلاحی پولیس محلی را مورد ارزیابی همه جانبه قرار داد و با تمجید از پیشرفت های قابل ملاحظه در روند ایجاد اصلاحات پولیس محلی، به وزارت امور داخله هدایت داد تا مطابق طرزالعمل از قبل تصویب شده، روند اصلاحات پولیس محلی را تا اخیر ماه میزان نهایی سازد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار