افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 3 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

برگزاری جلسۀ سیاسیون مخالف حکومت در کندهار

جلسۀ سیاسیون مخالف حکومت در کندهار

سیاسیون مخالف حکومت طی نشستی در کندهار، برنیاز به اصلاحات درهمه بخش های حکومت تاکید کردند.
در این نشست که بدون حضور عطا محمد نور و باتور دوستم برگزار شد.، رحمت الله نبیل، کسانی را در حکومت، به پیوند داشتن با شبکه های استخباراتی و هراس افگنان، در منطقه، متهم کرد.
آقای نبیل در این باره گفت: در حکومت بعضی حلقه ها هستند که به با آی اس آی، با سپاه قدس (ایران) با استخبارات دیگر و با شبکه حقانی که هزاران فرد ملکی را در افغانستان کشته است، همراه با آن ها پشت پرده سخن دارند.
انوارالحق احدی، یکی از برگزار کننده گان دیگر این نشست، با انتقاد از آنچه که فساد گسترده در حکومت می گوید، بر نیاز به آمدن اصلاحات در کمسیون های انتخاباتی تأکید می ورزد.

وی افزود: محکمه قضایی ما مستقل نیست، کمسیون انتخابات ما مستقل نیست، حتا بانک ماه مستقل نیست، سارنوالی ما مستقل نیست.

قرار بود این نشست با حضور عطامحمد نور، والی بلخ و باتور دوستم، سرپرست حزب جنبش ملی، به روز جمعه برگزار شود، اما هنگامی که این دو تن می خواستند از میدان هوایی مولانا جلال الدین بلخی به کندهار بروند، به طیاره شان اجازه پرواز داده نشد.

پس از آن ادارۀ هوانوردی ملکی در خبرنامه یی، علت این کار را مشکلات تخنیکی در میدان هوایی کندهار عنوان کرد.

دفتر عطا محمد نور اما، آن چه را که بهانه جویی اداره هوانوردی می گوید ازعلت های حضور نیافتن آقای نور وهمراهانش در این نشست می گوید.

با این همه، بسیاری از اشتراک کننده گان نشست کندهار، بر آوردن اصلاحات در حکومت تأکید کردند.

بشیر احمد ته ینج، سخنگوی جنبش اسلامی گفت: آیا برای اشرف غنی لازم نیست که همراه با معاون اولش که در ترکیه است، در بارۀ موضوعات صحبت کند.

همایون همایون، معاون نخست ولسی جرگه نیز افزود: هدف اصلی جمع شدن ما، این است که فساد به اوجش رسیده است، قانون تطبیق نمی شود.

برگزار کننده گان نشست کندهار برنیاز به اصلاحات درهمه بخش های حکومت تأکید می ورزند. آنان می گویند که این فشارها را برحکومت با برگزاری نشست ها در بخش های گوناگون کشور ادامه خواهند داد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار