افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 8 فوریه , 2016 لینک کوتاه خبر :

برگزاری جلسه کمیسیون تدارکات ملی تحت ریاست رئیس جمهور اشرف غنی

در جلسه کمیسیون تدارکات ملی تحت ریاست محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری اسلامی افغانستان ۴۱ پروژه و موارد تدارکاتی از ۹ وزارت و ادارات مستقل حکومت مورد بحث و مداقه قرار گرفت که در نتیجه ۱۲ قرارداد به ارزش حدود  ۱،۶ میلیارد افغانی از سوی کمیسیون تدارکات ملی مورد تصویب قرار گرفت، ۴ پروژه دیگر رد و ۹ پروژه جهت بررسی به نهاد های مربوطه شان اعاده گردید. .

در این جلسه کمیسیون تدارکات بیشترین موارد تدارکاتی مربوط به وزارت صحت عامه و وزارت فواید عامه می گردید و رئیس جمهور کشور به مسئولین وزارت صحت عامه هدایت دادند تا اصلاحات و اقدامات لازم را در بخش تدارکات و تقویت ظرفیت تدارکاتی در آن وزارت رویدست گیرد.

محمد اشرف غنی همچنان تآکید ورزید که به منظور تامین کیفیت بهتر طرح تخنیکی و تطبیق عملی پروژه ها، آن وزارت باید یک نهاد قوی نظارتی را ایجاد و یا استخدام نماید و ضمن تاکید بر پائین آوردن قیمت پروژه های سرک، بالای تورید و استفاده  مواد ساختمانی با کیفیت و همچنان مکانیزم سنجش ظرفیت شرکت های بین المللی و داخلی تاکید ورزید.

قابل ذکر است که کمیسیون تدارکات ملی  تا اکنون طی ۴۰ جلسه مسلسل خویش حدود ۵۷۲ قرارداد را با ارزش مجموعی بیشتر از ۹۴،۶  میلیارد افغانی منظور نموده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار