افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 17 جولای , 2016 لینک کوتاه خبر :

برگزاری جلسه معرفی طرح ارزیابی اشتغال زایی پروژه های انکشافی در سکتور عامه

جلسه

 

جلسه معرفی طرح ارزیابی اشتغال زایی پروژه های انکشافی در سکتور عامه روز گذشته تحت ریاست محترم داکتر میرویس بهیج رئیس عمومی طرح و توحید وزارت اقتصاد به ابتکار ریاست پالیسی کار و ارتقای ظرفیت قوای بشری، در تالار این وزارت برگذار گردید.

 

این جلسه که به تعداد 31 نفر از روسای پالیسی و پلان ادارات مختلف در آن اشتراک داشتند، ابتدا با تلاوت آیات چند از کلام الله مجید آغاز گردیده، متعاقباً محترم داکتر بهیج با سخنان افتتاحیه شان، اهداف و اهمیت طرح متذکره را برای اشتراک کننده جلسه بازگو نمودند.

 

بعداً محمد عمر آرین، رئیس پالیسی کار و ارتقای ظرفیت قوای بشری وزارت اقتصاد، طرح ارزیابی اشتغال زایی پروژه های انکشافی در سکتور عامه را در قالب پرزنتیشن برای اعضای جلسه به معرفی گرفته و پیرامون ، ضرورت، اهداف، شیوه اجرا و نتایج متوقعه و نقش وزارت اقتصاد در این طرح معلومات ارائه نمودند. همچنان فورم ارزیابی اشتغال زایی که توسط ریاست پالیسی کار و ارتقای ظرفیت، به منظور جمع آوری ارقام در مورد شغل آفرینی پروژه های انکشافی طرح و ترتیب گردیده، در جلسه به بحث گرفته شد.

 

در آخر، اشتراک کننده گان از ابتکار وزارت اقتصاد در این زمینه قدردانی کرده، نظریات و پیشنهادات شان را در قسمت غنامندی هرچه بیشتر طرح و فورم ارزیابی بیان و در زمینه ابراز همکاری نمودند.

 

قابل یاد آوریست، ریاست پالیسی کار و ارتقای ظرفیت قوای بشری وزارت اقتصاد، مبتنی بر این طرح در نظر دارد تا پیرامون تعداد پروژه های انکشافی در سطح دولت، سطح استخدام این پروژه ها، شغل آفرینی به گونه مستقیم و غیر مستقیم و مصرف بودجه در قسمت پرداخت معاشات، ارقام و معلومات را جمع آوری نموده بعد از تحلیل و توحید گزارش آن را ترتیب و به کابینه ج.ا.ا و سایر نهاد های ذیرط تقدیم بدارد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار