افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 20 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

برگزاری جلسه شورای عالی لوی څارنوالی

څارنوالی

 

جلسه شورای عالی لوی څارنوالی تحت ریاست محمد فرید حمیدی لوی څارنوال کشور دایر شد.

 

در این جلسه با حضور معاونان و روسای مرکزی این اداره روی موضوعات مختلف و مهم بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

 

در بخشی از این نشست تعدادی از تاجران ملی و اعضای اتاق های تجارت دعوت شده بودند تا از نظریات شان به منظور اصلاحات در عرضه خدمات عدلی و قضایی و همچنان مشکلات شان در این ارگانها ها صحبت کنند.

 

محمد یونس مومند معاون اتاق های تجارت که به نمایندگی از سرمایه گزاران و تاجران صحبت میکرد مشکلات امنیتی، اختطاف تاجران و اعضای فامیل شان و عدم رسیدگی درست به دوسیه های اختطاف چیان و همچنان مشکلات در گمرکات را را از مهم ترین چالش های سرمایه گزاران در کشور برشمرد. همچنان معاون اتاق های تجارت و لایت هرات یادآاور شد که موجودیت فساد باعث شده تا تعدادی از افراد در ارگانهای کشفی و عدلی، عمدا و بدون دلیل تاجران را مورد بازپرسی و مواخذه قرار دهند.

 

اعضای اتاق های تجارت و سرمایه گزاران از لوی څارنوالی به خاطر شنیدن مشکلات شان ابراز قدردانی نموده و خواستند که این دروازه همیشه بروی انان باز باشد.

 

محمد فرید حمیدی لوی څارنوال کشور  ضمن خوش امد گویی هدف از دعوت تاجران را به شورای عالی لوی څارنوالی، هماهنگی میان این اداره و تاجران دانست. به گفته ای اقای حمیدی در بعضی موارد اجراات دستگاه های عدلی و قضایی برای سرمایه گزاری و تاجران ملی چالش برانگیز بوده است. لوی څارنوال در این جلسه با تاجران یاد اور شد که مشکلات امنیتی و ممنوع الخروج بی موقع تاجران از مشکلات دیگر این قشر است. وی وعده سپرد تا تمام امکانات و زمینه های عدلی را برای کار مصوون و بدور از هر گونه فساد از طریق لوی څارنوالی فراهم خواهد کرد.

 

در بخشی دیگر از صحبت های خویش لوی څارنوال کشور از تاجران ملی خواست تا به حق صحت و حیات شهروندان کشور توجه جدی داشته باشد. به گفته ای اقای حمیدی قربانیان مواد دارویی و غذایی بی کیفیت و تاریخ گذشته، بیشتر از قربانیان جنگ در کشور است.

 

اعضای رهبری انجمن وکلای مدافع میهمان بعدی شورای عالی لوی څارنوالی بودند که با طرح مشکلات عینی شان خواهان همکاری بیشتر این اداره شدند. قرار شد تمام موارد مشکلات وکلای مدافع کتبا در اجندای بعدی شورای عالی لوی څارنوالی مطرح و به خاطر حل ان تصامیم اتخاذ گردد.

 

همچنان محمد فرید حمیدی لوی څارنوال کشور در این جلسه از سفرش به ولایت لوگر گزارش داد. این سفر اقای حمیدی در پی شهادت څارنوال استیاف ولایت لوگر و همکاران شان در یک حمله ی تروریستی صورت گرفته است. اقای حمیدی در این گزارش از پیامش به مخالفان مسلح دولت یاد اور شد. به گفته ای اقای حمیدی لوی څارنوالی یک اداره سیاسی نیست. بلکه صرفا به خاطر تامین عدالت که خواست هر انسان است تلاش میکند. بنا حمله به جان څارنوالان از مصداق های جنایت های ضد بشری و جنگی پنداشته میشود. اقای حمیدی به مردم ولایت لوگر و تمام شهروندان کشور اعلان کرد که چنین حملات تروریستی و وحشیانه هیچگاه خللی در اراده این اداره به خاطر مبارزه با جرایم و تامین عدالت ایجاد نخواهد کرد

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار