افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 18 ژانویه , 2017 لینک کوتاه خبر :

برگزاری جلسه شورای امنیت ملی در ارگ ریاست جمهوری

ارگ

 

جلسه شورای امنیت ملی تحت ریاست محمداشرف غنی رئیس‎جمهوری اسلامی افغانستان، شام روز گذشته در ارگ دایر شد.

 

در این جلسه، وزرای سکتور دفاعی و امنیتی با ارائه گزارش از وضعیت عمومی امنیتی کشور به‎خصوص ولایات هلمند، ارزگان، کندز، فراه، بغلان، فاریاب و کنر، در رابطه به ده‎ها عملیات نظامی که در اثر آن زیان های زیادی به دشمن وارد گردیده است، به جلسه معلومات دادند.

 

رئیس‎ جمهور غنی پس از استماع معلومات متذکره، از تمام عملیات‎های نیروهای امنیتی و دفاعی کشور به‎خصوص عملیات خاص آنان در ولسوالی موسی قلعه ولایت هلمند، تشکری کرد و از شجاعت، درایت و شایستگی آنان به نیکی یاد نمود.

 

شورای امنیت ملی به منظور ستایش از شجاعت و فداکاری نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، طرزالعمل برگزاری مراسم تجلیل از روز ملی نیروهای دفاعی و امنیتی کشور را که به‌منظور بزرگداشت، تحسین و تقدیر(تفویض نشان‌ها، مدال‌ها، تقدیرنامه‌ها و مکافات نقدی) از نیروهای دفاعی و امنیتی کشور توسط یک تیم کاری متشکل از نمایندگان ارگان‌های دفاعی و امنیتی، وزارت‌های ارشاد، حج و اوقاف، اطلاعات و فرهنگ، کار، امور اجتماعی و شهدا و معلولین، عدلیه، اداره مستقل ارگان‌های محل، ریاست عمومی امنیت ملی و در هماهنگی با دفتر شورای امنیت ملی، تهیه و تنظیم گردیده است، مورد تصویب قرار داد و  در زمینه عملی شدن طرزالعمل مذکور، تصامیم لازم اتخاذ گردید.

 

در اخیر، هیئت اعزامی که بنابر حکم رئیس جمهور به منطقه سپین غر ولایت ننگرهار مبنی بر تعین سرنوشت آن ولسوالی که در سال ۱۳۷۲ منحیث ولسوالی مستقل اعلان گردیده بود، گزارش یافته های شانرا به جلسه ارائه کرد.

 

شورای امنیت ملی بعد از بحث‌های همه جانبه، پیشنهادات رئیس هئیت و اداره مستقل ارگان‎های محلی را مبنی بر تعین آن ولسوالی به عنوان واحد اداری جداگانه مورد تأیید قرار داد و در این راستا هدایات لازم به اداره مستقل ارگان‎های محلی صادر نمود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار