افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 28 سپتامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

برگزاری جلسه شورای امنیت ملی در ارگ ریاست جمهوری

ارگ

 

جلسه شورای امنیت ملی تحت ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، در ارگ دایر شد.

 

در این جلسه وزاری سکتور دفاعی و امنیتی در مورد وضعیت عمومی امنیت کشور بخصوص ولایات هلمند، ارزگان، ننگرهار،کنر، بدخشان، فراه، بغلان و کندز گزارش ارائه نمودند.

 

جلسه، تهدیدات امنیتی را مورد بررسی قرار داد و تلاش ها، رشادت ها و مبارزه هدفمند نیروهای ملی دفاعی و امنیتی  را ستودنی دانست و هدایات لازم را جهت دفع تهدیدات امنیتی به قوای دفاعی و امنیتی کشور صادر نمود.

 

شورای امنیت ملی موفقیت های نیروهای دلیر و ایثارگر دفاعی و امنیتی کشور در مرحله چهارم جنگ را قابل ستایش دانست و به ارگانهای دفاعی و امنیتی در راستای مدیریت هرچه بهتر جنگ با تروریستان و نابودی آنها، هدایات لازم صادر گردید.

 

در ادامه موضوع کنترول هرچه بهتر حریم فضایی کشور مورد بحث قرار گرفت. شورای امنیت ملی با استقبال از برنامه های سازنده و مؤثر ادارات ذیربط در راستای رفع خلاهای مدیریتی و قانونی در کنترول حریم فضایی افغانستان، پیشنهاد تشکیل یک کمیسیون به منظور تسوید چهارچوب یک سند تقنینی در باره مدیریت پرواز طیارات نظامی داخلی و خارجی در حریم فضایی کشور را در مشوره با معاون دوم ریاست جمهوری مورد تأیید قرار داد و درین راستا بعد از بحث های همه جانبه، هدایات لازم صادر نمود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار