افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 21 سپتامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

برگزاری جلسه شورای امنیت ملی در ارگ ریاست جمهوری

ارگ

 

جلسه شورای امنیت ملی تحت ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان روز گذشته در ارگ دایر گردید.

 

در این جلسه، وزاری سکتور دفاعی و امنیتی، گزارش وضعیت امنیتی کشور بویژه ولایات هلمند، ارزگان، ننگرهار، بغلان، کندز و کنر را ارایه نمودند و عملیات های اخیر نیروهای دفاعی و امنیتی کشور را پر دستاورد خوانده و از جان فشانی های این نیروها در زمینه دفع تهدیدات دشمن، حملات دهشت افگنانه  و بهبود وضعیت امنیتی، ستایش نمودند.

 

سپس شورای امنیت ملی برنامه تمدید زمانی مالیه دهی وسایط زرهی ایمنی فاقد اسناد گمرکی را مورد تأیید قرار داد و به ادارات ذیربط هدایت داد تا در زمینه راجستر وسایط یادشده و طی مراحل پروسه مالیه دهی آنها طی مدت زمان تعیین شده، اقدامات لازمنمایند.

 

در اخیر، برنامه آسیب شناسی تهدیدات امنیتی کشور مورد بحث همه جانبه قرار گرفت. شورای امنیت ملی مضاعف ساختن تلاش های سازنده و مؤثر ارگان های دفاعی و امنیتی کشور را در راستای جلوگیری از بروز تهدیدات تروریستی و دهشت افگنانه ی دشمن امر حتمی دانسته و بدین منظور به ارگانهای ذیربط هدایت داده شد تا پلان های خویش را در سطوح استراتیژیک و تاکتیکی به صورت منظم و سیستماتیک عملی ساخته و درین زمینه هماهنگی لازم را بین ارگانهای ذیربط ایجاد نموده و همکاری هر چه بیشتر و همه جانبه مردم را نیز جلب نمایند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار