افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 31 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

برگزاری جلسه شورای امنیت ملی تحت ریاست رئیس جمهور

 

جلسه شورای امنیت ملی تحت ریاست محمد رئیس جمهور اشرف غنی ، بعد از ظهر روز گذشته در ارگ دایر شد.

 

درین جلسه، وزاری سکتور دفاعی و امنیتی با ارائه گزارش از وضعیت امنیتی ولایات هلمند، ارزگان، کندز، فراه، بغلان، فاریاب و کنر، از شجاعت، درایت و شایستگی نیروهای ملی دفاعی و امنیتی کشور به نیکی یاد نمودند و تلاش های آنها را در جهت مبارزه با دشمن قابل ستایش دانستند. در این راستا شورای امنیت ملی هدایات لازم را جهت جلوگیری از بروز تهدیدات امنیتی صادر نمود.

 

شورای امنیت ملی با توجه به تهدیدات امنیتی، مضاعف ساختن تلاش های سازنده و مؤثر ارگان های دفاعی و امنیتی کشور را در راستای جلوگیری از بروز تهدیدات تروریستی و دهشت افگنانه ی دشمن امر حتمی دانسته و بدین منظور به ارگانهای ذیربط هدایت داده شد تا پلان های خویش را در سطوح استراتیژیک و تاکتیکی به صورت منظم و سیستماتیک عملی ساخته و درین زمینه هماهنگی لازم را بین ارگانهای ذیربط ایجاد نموده و همکاری هر چه بیشتر و همه جانبه مردم را نیز جلب نمایند.

 

در اخیر جلسه، شورای امنیت ملی پلان تطبیقی طرزالعمل راجستر وسایط فاقد اسناد و بیومتریک متصرفین را درپرنسیب مورد تایید قرار داد و به ارگان های ذیربط هدایات لازم را صادر کرد.

 

همچنان شورای امنیت ملی به وزارت امور داخله وظیفه سپرد تا به‌منظور راجستر وسایط، بیومتریک متصرفین و پرداخت محصول گمرکی تمام وسایط فاقد اسناد، اعلامیۀ را ترتیب و مطابق راه‌کار پلان تطبیقی راجستر وسایط فاقد اسناد، اقدامات عملی را اتخاذ نمایند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار