افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 18 می , 2016 لینک کوتاه خبر :

برگزاری جلسه شورای امنیت ملی در ارگ ریاست جمهوری

رییس جمهور غنی

 

جلسه شورای امنیت ملی تحت ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان بعد از ظهر روز گذشته در ارگ دایر گردید.

 

در این جلسه، شورای امنیت ملی از حوصله مندی مردم شریف ولایت کابل در برگزاری مسالمت آمیز تظاهرات دیروز ابراز امتنان نمود و تلاش های نیروهای با درایت امنیتی را در جهت تأمین امنیت مظاهره کنندگان و جلوگیری از بروز تهدیدات و همچنان اقدامات آنها را در مطابقت با قوانین و اصول حاکم بر تظاهرات قابل تمجید و تقدیر دانست.

 

به همین ترتیب وزاری سکتور دفاعی و امنیتی با ارائه گزارش از وضعیت امنیتی ولایات هلمند، ارزگان، کندز، جوزجان، بغلان، فاریاب و کنر، از شجاعت، درایت و شایستگی نیروهای ملی دفاعی و امنیتی کشور به نیکی یاد نمودند و تلاش های آنها را در جهت مبارزه با دشمن قابل ستایش دانستند. درین راستا شورای امنیت ملی هدایات لازم را جهت جلوگیری از بروز تهدیدات امنیتی صادر نمود.

 

سپس شورای امنیت ملی افزایش تلفات ملکی ناشی از حوادث ترافیکی و بی احتیاطی رانندگان شرکت های ترانسپورتی در مسیر شاهراه های کشور را موجب نگرانی دانسته و به وزارت امور داخله هدایت داد تا با شرکت های ترانسپورتی در مورد یادشده صحبت های همه جانبه نموده و میکانیزم واضح و تدابیر ضروری جهت جلوگیری از حوادث ترافیکی را ترتیب و شرکت های یادشده را به تحقق ان مکلف سازند.

 

در ادامه استراتیژی مبارزه با عمال نفوذی دشمن مورد بحث قرار گرفت. جلسه با ابراز امتنان از هیئت مؤظف، بعد از بحث های همه جانبه آنرا در پرنسیب مورد تأیید قرار داد و هدایات لازم در جهت تطبیق این استراتیژی در سطوح تاکتیکی صادر نمود.

 

در اخیر، شورای امنیت ملی طرح اعمار و  توزیع اسکان امتیازی برای نیروهای دفاعی و امنیتی مورد بررسی همه جانبه قرار داده وهدایات لازم را به منظور باز بینی طرح یادشده به نهاد های مربوطه صادر نمود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار