افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 18 آوریل , 2017 لینک کوتاه خبر :

برگزاری اولین جلسه ماهانه معاونت مالی و اداری لوی څارنوالی با ریاست اطلاعات و ارتباط عامه

جلسه ریاست اطلاعات و ارتباط

این نشست روز گذشته با حضور وحیدالدین ارغون معاون مالی و اداری لوی څارنوالی، شاه محمد خپلواک رییس اطلاعات و ارتباط عامه و کارکنان این ریاست راه اندازی شد. این جلسه به منظور بهبود امور نشراتی و آگاهی دهی عامه دایر شد.

لایحه وظایف، برنامه های کاری و باز نگری نحوۀ  فعالیت های ریاست اطلاعات و ارتباط عامه از موضوعات مهمی بود که در این نشست به بررسی گرفته شد. به باور معاون مالی و اداری لوی څارنوالی، آگاهی دهی عامه از مکلفیت های مهم این ریاست می باشد. توسعه برنامه های آگاهی دهی، نظارت از رسانه ها، بهبود کیفیت نشرات چاپی، الکترونیکی و کتابخانه از مسایلی مهمی بود که آقای ارغون بر آن تأکید نمود. وی افزود: “طرزالعمل نشراتی لوی څارنوالی به زودی در شورای عالی لوی څارنوالی مطرح خواهد شد. پس از تأیید طرزالعمل از سوی شورای عالی، اجرایی خواهد بود. این طرزالعمل می تواند در بهبود برنامه های رسانه ی لوی څارنوالی، کمک کند.”

دراین نشست آقای خپلواک از برنامه ها و کارکرد های ریاست اطلاعات و ارتباط عامه یاد دهانی کرد. برنامه های کاری، تنظیم کار های نشراتی و ارتباطی، و برنامه های جدید این ریاست، از موضوعات مهمی بود که از سوی رییس اطلاعات و ارتباط عامه یاد آوری شد. به گفته وی، این ریاست برنامه های برای آگاهی دهی روی دست دارد. وی علاوه کرد:”ریاست اطلاعات و ارتباط عامه،  چاپ بروشور، بیلبورد و برنامه های تبلیغاتی کوتاه تلویزیونی و رادیویی را روی دست دارد. طرح این برنامه ها آماده شده و به زودی عملی خواهند شد.”

 

در این نشست، چالش ها و مشکلات این ریاست نیز مورد بررسی قرار گرفت. کمبود کارکن، وسایل تخنیکی و مالی از چالش های مهمی بود که در این جلسه مطرح شد. معاون مالی و اداری وعده سپرد که برای حل این مشکلات تلاش می کند. او در ادامه گفت:” بست های خالی ریاست اطلاعات و ارتباط عامه به زودی اعلان گذاشته می شوند. کارکنان واجد شرایط که هنوز مشمول سیستم جدید رتب و معاش نشده اند، وارد سیستم خواهند شد. با اجرایی شدن این امر، از یک سو معاش کارکنان بلند می رود و از سوی دیگر می توانیم ظرفیت های خوب را جذب کنیم.”

 

قرار است پس از این معاون مالی و اداری لوی څارنوالی، نشست های ماهانه را با ریاست های زیر اثر این معاونت، راه اندازی کند.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار