- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

برگزاری انتخابات ریاست شورای ولایتی هرات

امروز انتخابات شورای ولایتی هرات برگزار شد و سید وحید قتالی به عنوان رییس شورای ولایتی هرات برگزیده شدو همچنین وزیراحمد حیدرزاده،معاون و سکینه حسینی به عنوان منشی این شورا انتخاب شدند.
رییس سابق این شورا، عبدالظاهر فیض زاده این انتخابات را غیرقانونی خواند و گفت: طبق ماده ۹ قانون شوراهای ولایتی، انتخابات هر شورا در مقر شورای ولایت همان ولایت برگزار می‌گردد که این انتخابات برگزار شده در کابل کاملا غیرقانونی و برخلاف قانون انتخابات شوراها می‌باشد!
وی گفت: اعضای شورای ولایتی و کمیسیون مستقل انتخابات حق رای او را نادیده گرفته و پایمال نموده اند و این انتخابات هیچ اعتباری ندارد؛ بلکه از سوی مقامات انتصاب صورت گرفته است.
او ادعا کرد افرادی که به سمت های یادشده به عنوان رییس، معاون و منشی انتخاب شده اند از هیچ نوع صلاحیت قانونی در این شورا برخوردار نبوده و در صورت ادامه این جریان، تعداد مخالف این انتخابات از سمت شان استعفا خواهند داد، شورای ولایتی را ترک خواهند کرد و اعتراضات مدنی و مردمی آنان ادامه خواهد داشت.

گفتنی است که قبلا نیز در پی انتخابات جنجال برانگیز ریاست شورای ولایتی هرات و تساوی آرای این دونامزد ریاست شورای ولایتی، سید وحید قتالی در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام نموده بود که به دلیل بالابودن تحصیلاتش رییس شورای ولایتی می باشد!