افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 13 فوریه , 2013 لینک کوتاه خبر :

برگزاری انتخابات ریاست شورای ولایتی هرات

امروز انتخابات شورای ولایتی هرات برگزار شد و سید وحید قتالی به عنوان رییس شورای ولایتی هرات برگزیده شدو همچنین وزیراحمد حیدرزاده،معاون و سکینه حسینی به عنوان منشی این شورا انتخاب شدند.
رییس سابق این شورا، عبدالظاهر فیض زاده این انتخابات را غیرقانونی خواند و گفت: طبق ماده ۹ قانون شوراهای ولایتی، انتخابات هر شورا در مقر شورای ولایت همان ولایت برگزار می‌گردد که این انتخابات برگزار شده در کابل کاملا غیرقانونی و برخلاف قانون انتخابات شوراها می‌باشد!
وی گفت: اعضای شورای ولایتی و کمیسیون مستقل انتخابات حق رای او را نادیده گرفته و پایمال نموده اند و این انتخابات هیچ اعتباری ندارد؛ بلکه از سوی مقامات انتصاب صورت گرفته است.
او ادعا کرد افرادی که به سمت های یادشده به عنوان رییس، معاون و منشی انتخاب شده اند از هیچ نوع صلاحیت قانونی در این شورا برخوردار نبوده و در صورت ادامه این جریان، تعداد مخالف این انتخابات از سمت شان استعفا خواهند داد، شورای ولایتی را ترک خواهند کرد و اعتراضات مدنی و مردمی آنان ادامه خواهد داشت.

گفتنی است که قبلا نیز در پی انتخابات جنجال برانگیز ریاست شورای ولایتی هرات و تساوی آرای این دونامزد ریاست شورای ولایتی، سید وحید قتالی در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام نموده بود که به دلیل بالابودن تحصیلاتش رییس شورای ولایتی می باشد!

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار