افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 28 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

برنامه های کاری ریاست مالی و اداری اولویت بندی شد

مرستیال مالی

روزگذشته مرستیال مالی و اداری با رییس و کارکنان ریاست مالی و اداری تشکیل جلسه داد.

این نشست با حضور وحیدالدین ارغون معاون مالی و اداری لوی څارنوال، سید فرید حسنیار رییس مالی و اداری، آمران و مدیران آن ریاست نیز اشتراک کرده بودند. نشست که در دفتر کاری معاون مالی واداری راه اندازی شده بود؛ اولویت بندی و تحقق برنامه های کاری این ریاست از اهداف این نشست خوانده شد.

 

ظرفیت سازی، فرهم آوری تجهیزات دفتری و تخنیکی، ایجاد دیوار های امنیتی و برنامه های تدارکاتی در مرکز و ولایات از مسایل مهمی بود که در این نشست مورد بحث قرار گرفت. آقای ارغون با تأکید بر تسریع پروسه اداری و خریداری گفت:” پس از این ریاست اداری مکلف است تا در مورد کیفیت اجناس که خریداری می شود، بگونه جدی توجه کند. در همین حال روند قرار داد ها نیز باید شفاف باشد.”

 

نیاز سنجی تجهیزاتی در ولایات نیز از مواردی بود که آقای ارغون بر آن تأکید کرد. به باور وی تشخیص نیازهای دفاتر ولایتی می تواند در برنامه های تدارکاتی بعدی ریاست مالی و اداری را در بهسازی و فراهم آوری تسهیلات کاری بهتر، یاری رساند.

 

آقای ارغون به مسوولان مالی و اداری دستور داد تا برنامه دقیق را برای وسایط حمل و نقل کارکنان و بودجه سال آینده لوی څارنوالی ترتیب نماید. وی علاوه کرد:” کمیته مصرف بودجه به زودی تشکیل خواهد شد. این کمیته مؤظف است تا از چگونگی مصرف بودجه در لوی څارنوالی، نظارت کند.”

 

سید فرید حسنیار رییس مالی و اداری از ساختن دفتر های کاری در ولایات خبر داد. به گفتۀ وی ساختمان څارنوالی استیناف 5 ولایت در سال جاری تکمیل خواهد شد.

 

آقای ارغون افزود که بخاطر حل و فصل مشکلات مالی و اداری ریاست های لوی څارنوالی در بخش مالی و اداری در هرماه یکبار راه اندازی خواهد شد. تمام برنامه های کاری و نتایج بخش مربوط به بررسی گرفته می شود.

 

به قول آقای ارغون از این پس، نشست های اداری هر ماه یکبار راه اندازی خواهد شد. ارزیابی برنامه های کاری و نتایج آن در همین نشست ها بررسی می شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار