افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 28 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

برنامه های سال جاری وزارت امورخارجه بررسی شد

نشست کاری جهت بحث روی برنامه های سال 1396هـ ش

طی نشستی کاری، برنامه های سال 1396هـ ش وزارت امور خارجه مورد بحث و بررسی قرارگرفت.

نشست مذکور تحت ریاست داکتر نصیر احمد اندیشه معین اداره و منابع و سرپرست وزارت امور خارجه با حضور حکمت خلیل کرزی معین سیاسی و با اشتراک رؤسا، معاونین و آمرین بخش های سیاسی، اداری، مالی، قونسلی، خدمات و تدارکات این وزارت، دایر شد.

 

در این جلسه، روی تعیین اهداف و فعالیت های کوتاه مدت و دراز مدت وزارت امورخارجه در راستای تقویت همکاری های منطقوی، توسعه روابط دو جانبه و چند جانبه در سطوح مختلف سیاسی، اقتصادی و امنیتی، تقویت دیپلوماسی عامه، امنیتی و آب، حقوق اتباع و مهاجرین، ایجاد تسهیلات بیشتر در اجرای امور مراجعین، مبارزه با فساد و آوردن شفافیت در اجراآت کاری، بازسازی و مراقبت تعمیرات سفارت ها و جنرال قونسلگری های افغانستان در خارج کشور به عنوان سرمایه های ملی، بحث های همه جانبه، تخنیکی و کاری صورت گرفت.

 

در این نشست، تأکید شد که همه بخش های وزارت امورخارجه در مرکز، ولایات و خارج از کشور گزارشات اجراآت خویش را مطابق پلان کاری ۱۳۹۶هـ ش، جهت توحید و ارزیابی به مقام رهبری و همچنان ریاست پالیسی و استراتیژی وزارت امورخارجه، در اسرع وقت ارسال نمایند.

 

گفتنیست، وزارت امورخارجه، در سال 1396هـ ش، 64 برنامه کاری را در راستای 19 هدف عمده مربوط به سیاست و روابط خارجی جمهوری اسلامی افغانستان، تعیین کرده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار