افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 27 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

برنامه های انکشافی حکومت برای ولایت فاریاب

غنی فاریاب

صبح امروز، اشرف غنی ضمن دیدار با شماری از بزرگان و متنفذین ولایت فاریاب ، از بستۀ انکشافی برای این ولایت سخن گفت.
در این دیدار که در ارگ انجام شد، ابتدا محمدشاکر کارگر نمایندۀ خاص رییس‌جمهور در امور کشورهای آسیای میانه صحبت کرده، گفت که بزرگان ولایت فاریاب از برنامه‌های زیربنایی و انکشافی حکومت به‌رهبری رییس‌جمهور غنی حمایت می‌کنند. وی افزود که مردم ولایت فاریاب در راستای تأمین امنیت پروژه‌های انکشافی، آمادۀ هرگونه همکاری می‌باشند.

سپس، مولوی شیخ احمد یک‌تن از بزرگان ولایت فاریاب صحبت کرد و از توجه رییس‌جمهور به‌خاطر تطبیق پروژه‌های زیربنایی در ولایت فاریاب، مانند سرک قیصار – لامان و ساخت بند المار تشکر کرده، گفت که با تطبیق این‌ پروژه‌ها صفحۀ جدیدی باز می‌شود و در زندگی مردم تغییرات مثبت رونما خواهد شد.

وی افزود: با تطبیق پروژه‌های متذکره، زمینۀ اشتغال‌زایی برای مردم ایجاد می‌گردد و هم‌چنان باعث تأمین صلح و ثبات خواهد شد، من به‌نمایندگی از مردم فاریاب، از شما دعوت می‌کنم تا به‌ولایت فاریاب سفر نمایید.

همچنان مولوی حق‌مراد یکی دیگر از بزرگان ولایت فاریاب در صحبتی از توجه رییس‌جمهور غنی به برنامه‌های انکشافی و توسعه‌یی در کشور استقبال کرد و پیشنهادات خویش را در مورد وضعیت عمومی آن‌ولایت به رییس‌جمهور مطرح نمود.

وی گفت که زمین‌های زراعتی ولسوالی اندخوی با کمبود آب مواجه است که باید به‌آن توجه صورت بگیرد، زیرا این ولسوالی از جملۀ نقاط حاصل‌خیز ولایت فاریاب به‌شمار می‌آید.

رییس‌جمهور غنی پس از شنیدن صحبت‌های بزرگان ولایت فاریاب، ضمن خوش‌آمدید به‌آنان به‌خاطر حمایت‌شان از برنامه‌های انکشافی و زیربنایی حکومت ابراز امتنان نمود و از آنان خواست تا در راستای تأمین امنیت پروژه‌های انکشافی و زیربنایی، با حکومت همکاری بیشتر نمایند.

رییس‌جمهور افزود که کار روی بستۀ انکشافی برای ولایت فاریاب در نظر است و با تطبیق آن، زندگی مردم آن ولایت به‌گونۀ مثبت تغییر خواهد کرد. وی همکاری مردم را در عرصۀ تأمین امنیت مؤثر خوانده، گفت که برای تأمین امینت ولایت فاریاب، پلان‌های مشخص روی‌دست می‌باشد که با تطبیق آن، امنیت در آن ولایت بیشتر از پیش بهبود خواهد یافت.

همچنان رییس‌جمهور کشور در مورد حل مشکل آب در ولسوالی اندخوی، گفت که مشکل کمبود آب حل خواهد شد و برنامه‌های مشخص برای مدیریت بهتر و استفاده موثر از آب به سطح افغانستان، در حال تطبیق است.

رییس‌جمهور غنی، در اخیر از دعوت بزرگان و نمایندگان ولایت فاریاب تشکر کرد و گفت که من به‌ولایت فاریاب سفر خواهم کرد و با اقشار مختلف آن‌ولایت از نزدیک دیدار خواهم نمود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار