افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 14 مارس , 2015 لینک کوتاه خبر :

برنامه نویسان اسلام امریکایی به مقصود رسیدند

در افغانستان امروز که اسلام امریکایی و دین گریزی و غربزدگی از سوی جوانان ناآگاه و غافل و حامیان مالی پشت پرده در تقابل و ضدیت آشکار با مجاهدین و ریش سفیدان مذهبی قرار گرفته است نباید بیش از این به حواشی دامن زد.

نهادهای به اصطلاح مدنی و یا جوامع ظاهرا متشکل از نمایندگان غیر دولتی ملت برای دادخواهی و ایفای حلقه واسطه حکومت و مردم ملکی که می بایست متشکل از افراد پخته و نخبه و کاردان باشد جای نمایش های خیمه شب بازی شده است.

 

در افغانستان امروز که اسلام امریکایی و دین گریزی و غربزدگی از سوی جوانان ناآگاه و غافل و حامیان مالی پشت پرده در تقابل و ضدیت آشکار با مجاهدین و ریش سفیدان مذهبی قرار گرفته است نباید بیش از این به حواشی دامن زد.

 

در واقع ما درحال حاضر درحال گذار از وضعیت بشدت بسته و سنتی و متعصب سه دهه گذشته به سمت روشنگری و ازادی درچارچوب هستیم اما عده ای در قالب حقوق بشر یا جوامع مدنی با افراط و تفریط های گاه و بیگاه خود بر کشمکش ها و حواشی دامن می زنند.

 

خطوط قرمز و ارزش های اعتقادی رهبران جهادی و بسیاری مردمان ملکی مرید ایشان نباید دستمایه سبک مغزی های عده ای جوان بی تجربه و خام و نیازمند ابراز وجود قرار بگیرد که این درگیری های مذهبی و عقیدتی به نفع استکبار جهانی است و بس!

 

نهادهای مدنی و فعالان عرصه اجتماعی و حقوق بشر و محیط زیست و امثالهم می توانند با بهره گیری از فضای مساعد و زمان مناسب و ابزارهای بی خطر لازم با کمترین هزینه پیام خود را به گوش ارگ و جهانیان برسانند یا خواسته های خود را مطرح نمایند لیکن…

 

لیکن بنابر دلایلی که بعدها علنی خواهد شد، تمویل کنندگان مالی عمدتا غربی و بعضا شرقی جوامع مدنی و اعضای سازمان های داوطلبانه برای نمایش های خیابانی به نام فعالیت اجتماعی نخواسته اند که ارزش ها و خطوط قرمز افغانستان را برای جوانان شرح دهند و تفسیر نمایند.

 

اجرای کنسرت های زنده در کلوپ های شبانه کابل و در ایام عزای عمومی به بهانه جمع آوری کمک های مردمی به نفع پنجشیر، پوشیدن چادری و البسه زنانه توسط مردان جوان به بهانه حمایت از حقوق زنان و نیز تقدیر از خر و دیگر حیوانات به بهانه منع خشونت غیر قابل اغماض است.

 

عبدالرب رسول سیاف در حالی به مراتب اعتراض خود را به نادیده گرفتن حرمت های انسانی و توهین به مقدسات اسلامی توسط جوانان غرب زده و متحیر از دالرهای امریکایی در نهادهای مدنی به گوش خلق رسانده است که کسی دیگر جرات و جسارت چنین اعتراضی نداشته است.

 

پرداختن به حواشی توسط جوامع مدنی و نهادهای حقوق بشری بجای پرداختن به اصل مسایل حاد افغانستان و پاسخ ها و واکنش های بزرگان دینی همچون سیاف دقیقا هدفی است که برنامه نویسان اسلام امریکایی و دین و مذهب تحریف شده روی دست گرفته اند و پیاده کرده اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار