افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 8 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

برنامهٔ مصؤنیت اجتماعی ولایت بامیان گشایش یافت

بامیان

برنامهٔ مصؤنیت اجتماعی ولایت بامیان توسط لعل الدین آریوبی معین مالی و اداری وزارت کار، اموراجتماعی، شهدا و معلولین گشایش یافت.

در محفلی که به مناسبت افتتاح برنامهٔ مصئونیت اجتماعی در ولایت بامیان تدویر یافته بود؛ در آن آقای لعل الدین آریوبی معین مالی و اداری وزارت کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولین، محمد طاهر زهیر والی بامیان، مسعوده مهدی زاده آمر برنامهٔ مصؤنیت اجتماعی، ثناالله ځاځی سرپرست منابع بشری وزارت، شماری از اعضای شورایولایتی، یک تن نماینده از ولسوالی یکاولنگ و شماری از اعضای خانواده‌های بی‌بضاعت اشتراک ورزیده بود.

لعل الدین آریوبی معین مالی و اداری در گشایش این برنامه سخنرانی نمودهگفت: این برنامه به کمک مالی بانک جهانی تمویل و از‌‌سوی وزارت کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولین به پيش برده می‌شود.

آقای آریوبی افزود: از طریق این برنامه؛ شمار زیادی از خانواده‌های بی‌‌‌بضاعت ولسوالی یکاولنگ ولایت بامیان که اطفال زیر سن پنج‌سال داشته باشند و از طریق سروی مؤسسهٔ«یو. ان. هبیتات» ثبت گردیده باشند؛ طی یک سال سه مرتبه (هر مرتبه ۴۵۰۰ افغانی) کمک نقدیدریافت می‌نمایند.

آریوبی در سخنان خود با اشاره به سطح فقر و تنگ دستی در کشور ابراز داشت که اکنون شمار زیادی از هموطنان ما به مواد اولیهٔ زندگی دسترسی ندارند و از همین رو نمی‌توانند اطفال خود را به مکاتب بفرستند.

وی افزود که وزارت کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولین به خاطر رسیدگی به این معضل؛برنامهٔ مصؤنیت اجتماعی را آغاز نموده است تا با پرداخت پول نقد؛ خانواده‌های بی بضاعت را کمک نماید و آنان بتوانند اطفال خود را به مکاتب روان نمایند و یا هم کارهای کوچک تجاری را شروع نموده و به خودکفایی برسند.

در این محفل؛خانم مسعوده مهدی زاده آمر برنامهٔ مصؤنیت اجتماعی، طاهر زهیر والی بامیان، شماری از اعضای شورای ولایتی و ولسوالی یکاولنگ نیز صحبت نموده، از وزارت کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولین با ابراز خورسندی؛ قدردانی نموده و با اشاره به فقر در سطح بامیان؛ خواهان گسترش این برنامه به دیگر ولسوالی‌های آن ولایت گردیدند.

معین مالی و اداری در این سفر از ریاست کار، اموراجتماعی، شهدا و معلولین بامیان از نزدیک دیدن نموده؛ مشکلات کارمندان و مراجعین آن ریاست را شنیده؛ وعده سپرد که به چالش‌هایآنان رسیدگی خواهد شد.

وی همچنان از کودکستان و پرورشگاه بامیان دیدن نموده؛ ضمن شنیدن مشکلات آن‌ها؛ به مسؤلین مربوطه در مورد تعلیم و تربیه و چگونگی تهیه نمودن غذای اطفال؛ رهنمودهای لازم نمود.

گفتنی است که برنامهٔ مصؤنیت اجتماعی، از سوی وزارت کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولین اکنون در چهار ولایت دیگر کشور نیز جریان دارد که با خانواده‌های بی‌بضاعت کمک نقدی صورت می‌گیرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار