افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 29 ژانویه , 2016 لینک کوتاه خبر :

برشنا شرکت: درصورت همکاری دولت به سرعت برق دوباره وصل می‌گردد

باشنده‌گان شهر کابل از سه روز به این طرف بخاطر تخریب شدن پایه های برق وارداتی ازبکستان در بغلان با کمبود برق روبرو هستند.

برشنا شرکت افغانستان می‌گوید، مقامات امنیتی به آنان تعهد کرده اند که در منطقه که پایه های در آن تخریب شده کمربند های امنیتی ایجاد خواهند کرد.

وحید الله توحیدی سخنگوی این شرکت روز گذشته گفت، به مجردیکه این منطقه به آنان تسلیم داده شود در مدتی هشت ساعت برق دوباره وصل می‌گردد:

” طی صحبتی که امروز با قوای امنیتی داشتیم آنها و والی ولایت بغلان تعهد کردند که تا ساعت یک بعد از ظهر ساحه را ماین روبی کنند و در ضمن یک کمربند جنگی ایجاد کنند تا به کارمندان ما اجازه ورود را به ساحه بدهند که بتوانیم پایه های تخریب شده را دوباره ترمیم کنیم. “

آقای توحیدی می‌گوید، پایه های برق که ۲۵۰ میگاوات برق را از ازبکستان به کابل انتقال می‌داد در سرک بغلان- کندز در منطقه دند شهاب الدین توسط مخالفین مسلح انفجار داده شده است.

وی می‌افزاید، در اثر نا امنی در منطقه کارمندان آنان نتوانسته اند که این پایه ها را دوباره ترمیم کنند.

وحید الله توحیدی می‌گوید، به همین علت برق وارداتی تاجکستان، بند برق نغلو و جنراتور های موقت در کابل بشکل پرچاوی توزیع گردیده است.

در همین حال محمد رادمنش معاون سخنگوی وزارت دفاع افغانستان گفت که در منطقه پایه های تخریب شده فعلاً نیرو های امنیتی حضور دارند و کارمندان برشنا شرکت می‌توانند به کار خود آغاز کنند:

” فعلاً هم قطعه ما در منطقه یی که پایه های برق در آنجا متضرر شده است در آنجا حضور دارند امیدوار هستیم که مسئولین برق در همین روز ها و به بسیار وقت کم بتوانند دوباره پایه های تخریب شده را ترمیم کنند تا برق به شهر کابل و مناطق جریان پیدا کند. “

مردم و مسئولین شرکت برشنا از طرف های درگیر جنگ می‌خواهند تا از تخریب تأسیسات عام المنفعه جلوگیری کنند.

آنان می‌گویند که تخریب پایه برق به هیچ طرف جنگ در افغانستان فایده نه می‌رساند.

اما ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان به رسانه ها گفته است که پایه های برق را طالبان تخریب نکرده اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار