افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 15 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

بررسی ویزه کار برای کارگران افغان در دیدار داکتر نصیر احمد اندیشه با معین وزارت امور خارجه عربستان

شیخ تمیم بن ماجد الدوسری

داکتر نصیر احمد اندیشه معین اداره و منابع وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان، دیروز با شیخ تمیم بن ماجد الدوسری معین وزارت امور خارجه کشور شاهی عربستان سعودی در شهر ریاض دیدار و ملاقات نمود.

در این ملاقات، طرفین در مورد ویزه کار برای کارگران افغان، تعهدات مالی آن کشور برای افغانستان، میزبانی عربستان سعودی از نشست وزرای مالیه کشورهای تعهدکننده کنفرانس بروکسل در سال 2018 و همچنین روی تحکیم و گسترش روابط میان دو کشور بحث و تبادل نظر نمودند.

 

به همین ترتیب، داکتر نصیر احمد اندیشه با آقای داکتر حمد بن سلیمان البازعی معین وزارت مالیه کشور شاهی عربستان سعودی ملاقات نمود.

 

در آغاز این ملاقات، آقای البازعی ضمن ابراز تمنیات نیک، هیأت جمهوری اسلامی افغانستان را به عربستان سعودی خوش آمدید گفته و از برگزاری موافقانه اولین نمایشگاه فرهنگی راه ابریشم در شهر ریاض به نیکی یادآوری نموده و خواهان برگزاری این چنین نمایشگاه ها در شهر جده و سایر شهرهای عربستان سعودی در آینده گردید.

 

بعداً، داکتر نصیر احمد اندیشه از فراهم آوری تسهیلات لازم برای برگزاری نمایشگاه فوق الذکر از جانب وزارت های مالیه، فرهنگ و سایر ادارت ذیربط سعودی قدردانی و اضافه نمود که در آینده نزدیک این نمایشگاه با آمادگی های بهتر و بزرگتر در چندین شهر عربستان سعودی برگزار خواهد شد.

 

همچنان طرفین راجع به برگزاری نشست وزرای مالیه کشورهای تعهد کننده در کنفرانس بروکسل به منظور پیگیری تعهدات مالی کشورهای کمک کننده به افغانستان در سال 2018 به میزبانی عربستان سعودی بحث و تبادل نظر نمودند. به همین ترتیب، هیأت جمهوری اسلامی افغانستان در مورد تعهد 200 ملیون دالری از کنفرانس های قبلی در مورد بازسازی و انکشاف اقتصادی افغانستان که تا هنوز از جانب عربستان سعودی پرداخت نگردیده، خواهان  ارائه معلومات شدندکه معین وزارت مالیه سعودی تعهدات قبلی آن کشور را تجدید نمود .

 

در اخیر، هردو جانب در مورد ایجاد نمایندگی های بانک های سعودی و افغانستان جهت ایجاد سهولت های بانکداری بحث نموده و قرار شد تا این موضوع از جانب تیم های تخنیکی هردو کشور مورد بررسی لازم قرار گیرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار