افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 19 ژانویه , 2017 لینک کوتاه خبر :

بررسی وضعیت مهاجرین و بی‌جا شدگان دردیدار داکتر عبدالله با تدامیچی یماما تو

عبدالله و تدامیچی یماما تو

دکتور عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان، روز گذشته با تدامیچی یماما تو، نمایندۀ خاص سرمنشی ملل متحد در افغانستان، دیدار نمود.

پروسه گفتگوهای صلح با مخالفان مسلح دولت، وضعیت مهاجرین و بی‌جا شدگان افغان در داخل و خارج از کشور و روند اصلاحات انتخاباتی از موضوعات اصلی مورد بحث در این ملاقات بود.

دکتور عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان با ابراز امتنان از همکاری‌های سازمان ملل متحد با دولت و مردم افغانستان، تامین صلح و ثبات در کشور را از اولویت‌های اصلی رهبری حکومت وحدت ملی عنوان نمود و تاکید کردکه منظور از تامین صلح در افغانستان، صلحی است که در آن، قانون اساسی و سایر قوانین نافذه در کشور احترام گردیده و به ارزش‌ها، دست‌آوردها و خواست‌های مردم افغانستان ارج گذاشته شود.

رئیس اجرائیه کشور همچنان حمایت جامعه جهانی و به‌ویژه کشورهای منطقه از روند گفتگوهای صلح و خاتمه دادن به حمایت از گروه‌های تروریستی توسط برخی از کشورها را لازمه موفقیت تلاش‌ها برای ختم جنگ و تامین صلح در کشور عنوان نمود.

چالش‌هایی که مهاجرین افغان در کشورهای همسایه، منطقه و جهان با آن رو به رو هستند و مشکلاتی که دامن‌گیر بی‌جا شدگان داخلی در کشور است، مساله دیگری بود که رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان به آن پرداخت و از آن به عنوان یکی از چالش‌های اصلی فرا راه حکومت وحدت ملی یاد نمود و راه برون رفت از این تنگ‌نا را در دوام و گسترش همکاری‌های جامعه جهانی٬ به ویژه سازمان ملل متحد دانست.

دکتور عبدالله عبدالله در حالی‌که کوشش های حکومت در راستای ایجاد اصلاحات در نظام و کمیسیون‌های انتخاباتی را رضایت بخش عنوان کرد ولی به دوام تلاش‌ها و فراگیر شدن اصلاحات تاکید نمود و افزود، برای جلب اعتماد مردم به انتخابات، آوردن اصلاحات یک امر ضروری و غیر قابل اجتناب می‌باشد.

درهمین‌حال، تدامیچی یماما تو، نمایندۀ خاص سرمنشی ملل متحد در افغانستان، از تلاش‌هایی که حکومت وحدت ملی در عرصه‌های مختلف به ویژه تامین امنیت و مقابله با تروریزم، روند گفتگوهای صلح و اصلاحات انتخاباتی انجام داده است، قدردانی نمود و به دوام حمایت‌ها از مردم و دولت افغانستان تاکید نمود.

وی ثبات و صلح در افغانستان را به نفع کشورهای منطقه و جهان عنوان نمود و علاوه کردکه آنان از برنامه‌ها و تلاش‌های دولت افغانستان حمایت می‌کنند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار