افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 2 آوریل , 2017 لینک کوتاه خبر :

بررسی مشکلات و چالش‌های موجود در زابل در نشست اعضای شورای ولایتی و شماری از بزرگان و متنفذین این ولایت با رییس اجراییه

اعضای شورای زابل

در این نشست که روز گذشته درکاخ سپیدار صورت گرفت، بزرگان و اعضای شورای ولایتی ولایت زابل، مشکلات و چالش‌هایی را که با آن رو به رو هستند، با رییس اجراییه کشور در میان گذاشتند.

آنان از تشکیل گمرک از سوی طالب‌ها شکایت نموده و از رهبری حکومت و حدت ملی خواستند تا در نابودی و از میان برداشتن آن، اقدام جدی و فوری نمایند.

 

تامین امنیت، ایجاد اصلاحات بنیادین در ادارات ملکی، مبارزه جدی با فساد اداری، استفاده از کادرهای علمی این ولایت در ساختار دولت، گسترش و توسعه سکتور معارف و دور ساختن مشکلات در تمام این عرصه‌ها، مهم‌ترین خواست‌های بزرگان ولایت زابل را تشکیل می‌داد.

 

داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان با ابراز امتنان از بزرگان ولایت زابل، در مورد ایجاد گمرک از سوی طالبان در این ولایت، به مسوولان نهادهای مربوطه وظیفه سپرد تا در این راستا تحقیق نموده و اقدامات لازم را انجام دهند.

 

رییس اجراییه کشور علاوه کرد، با آنکه باشندگان ولایت زابل خواستار توسعه و ترویج معارف و دانش اند و برای رفتن با کاروان معارف آمادۀ هر گونه همکاری هستند، ولی پروسه معارف آسیب پذیر و پُر از چالش‌های متعدد است و برای حل این مشکلات، به زودی در مورد چالش‌های موجود در بخش معارف، با مقام‌های مربوط صحبت نموده و اقدامات لازم عملی خواهد شد.

 

داکتر عبدالله عبدالله به بزرگان و اعضای شورای ولایتی زابل اطمینان دادکه در ایجاد اصلاحات در بخش‌های ملکی و نظامی ولایت زابل توجه نموده و با فساد اداری نیز با جدیت مبارزه می‌کنند.

 

رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان هم‌چنان تاکید نمودکه وضعیت امنیتی ولایت زابل در شورای امنیت ملی مطرح و برای حل مشکلات موجود در این ولایت، تصمیم گرفته خواهد شد.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار