افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 23 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

بررسی دستآوردها و فعالیت های علمی وزارت تحصیلات عالی در حضور داشت رییس جمهور

 

تحت ریاست محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان نشستی به منظور بحث روی کیفیت تحصیلات عالی روز گذشته در ارگ دایر گردید.

ابتدا، فریده مومند وزیر تحصیلات عالی در مورد دستآوردها و فعالیت های علمی این وزارت طی سال گذشته در بخش های مختلف به ویژه تکنالوژی معلوماتی، انسجام امور اکادمیک، امتحانات کانکور و ارتقای کیفیت و اعتبار دهی در نهادهای تحصیلی دولتی گزارش داد.

 

وی دستاوردهای وزارت تحصیلات عالی را در بخش های، اتصال پوهنتون ها به فایبر نوری، ایجاد مراکز آی تی، تجهیز وسایل تکنالوژی و شبکه، افزایش ظرفیت انترنت و ایجاد ادارۀ سیستم معلوماتی برشمرد.

 

وزیر تحصیلات عالی همچنان افزود که در بخش تقنین و انکشاف موسساتی، تحقیق، نصاب درسی، تحصیلات فوق لیسانس، تطبیق سیستم کنترول، انکشاف ویب سایت عمومی برای پوهنتون ها، نهایی سازی پالیسی و لوایح آموزشی و ترتیب پلان برای سال ۱۳۹۶ دستاوردهای رقم خورده است.

 

مومند خاطرنشان نمود که وزارت تحصیلات عالی در تلاش است افرادی را جذب نماید تا در مصرف بودجه شفافیت و معقولیت تضمین گردد. او گفت که در بخش لابراتوار، کتابخانه، ارتقای ظرفیت استادان و مبارزه با فساد توجه شده است.

 

رئیس جمهور غنی گفت، تهداب خوبی درعرصۀ تحصیلات عالی کشور گذاشته شده است و شورای عالی قوای بشری ایجاد میشود که روی مسایل مهم تصمیم گیری خواهد کرد. وی از برخی پیشرفت های وزارت تحصیلات عالی تشکر کرده گفت که باید دیدگاه واضح در عرصۀ تحصیلات عالی به وجود آید.

 

رئیس جمهور علاوه کرد که در سال جاری برای وصل شدن به فایبر نوری مانع دیده نمیشود و همۀ پوهنتون ها باید به فایبر نوری وصل شوند. وی اظهارداشت که به لیلیه های محصلین توجه بیشتر صورت گیرد.

 

رئیس جمهورمحمداشرف غنی بیان کرد، هر اقدامی که منجر به افزایش و ارتقای کیفیت تحصیلات عالی گردد، حکومت از آن حمایت میکند. وی به وزارت تحصیلات عالی هدایت داد که طرح واضح را برای بهبود بیشتر وضعیت تحصیلات عالی ترتیب نموده تا بر اساس آن اقدامات حمایتی صورت گیرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار