افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 2 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

بررسی حضور و تحرکات اخیر داعش در ننگرهار

داعش

امریکایی ها به دلیل منافع خود و سایر متحدانشان در ابتدا طالبان را بوجود آوردند ولی…

به نقل از سایت انترنتی پشتون زبان کابل تکی کام، طی چند وقت اخیر گروه تروریستی داعش در گسترده جغرافیه یی و صحنه امنیتی افغانستان ظهور و بروز یافته است. زمانی که آنها وارد ننگرهار شدند ابتدا افراد وابسته خود را در یکی دو ولسوالی این ولایت مستقر ساختند و یه تدریج دامنه فعالیت خودرا با جذب افراد طرد شده از گروه طالبان گسترش دادند.

داعش در شهر پشاور پاکستان و ولایت ننگرهار شماری از علماء دینی و مفتی های سرشناس اسلامی را به قتل رساند. داعش که اکثریت اعضای آ از گروه وهابی و پنچ پیری می باشند و تمام پیروان مذهب حنفی را واجب القتل می دانند اخیرا نیز یکی از علمای دینی در ولایت ننگرهار که در یکی از مکاتب دینی مشغول تدریس درس امام بخاری بود را در همان مسجد محل تدریس به دار آویختند.

امریکایی ها به دلیل منافع خود و سایر متحدانشان در ابتدا طالبان را بوجود آوردند ولی پس از آن که این گروه از آنها نافرمانی کرد آنها سعی کردند از طریق نیروهای امنیتی و اردوی ملی با طالبان مقابله کنند که بیش از 15 سال است که به نتیجه ای نرسیده اند. به همین دلیل امریکایی ها به فکر ساخت گروه جدیدی به نام داعش افتاده تا بتواند از طریق آن با طالبان مقالبه کنند. به گفته سایت کابل تکی کام، تا زمانی که امریکا در افغانستان حضور داشته باشد گروه داعش نیز در این منطقه باقی خواهد ماند چون گروه داعش به حمایت مالی و تسهیلاتی امریکا وارد نبرد با طالبان در نقاط مختلف افغانستان شده است.

  1. Aleine Mann :

    ازی دولت کده اموا خوب اس

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار