افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 13 می , 2017 لینک کوتاه خبر :

برخوردِ گرمِ غنی با گلبدین موجب انتقاد شد!

امرالله صالح

وزیردولت در اموراصلاحات امنیتی نسبت به مراسم استقبال از حکمتیارانتقاد کرد.

امرالله صالح تصریح کرد: شیوه استقبال ارگ ریاست‌جمهوری از حکمتیار بسیار اشتباه بوده و من با همین موضوع مخالف هستیم، مراسم استقبال از حکمتیار در حالی با حضور مقامات ارشد نهادهای دولتی و غیردولتی برگزار شد که رهبر حزب اسلامی در سخنرانی خود نه از بخشیده شدنش قدردانی کرد و نه به خاطر کشتار همان عساکری که امروز امنیت وی را تامین می‌کنند، ابراز پشیمانی کرد.

 

امرالله صالح تاکید کرد پس از 17 سال خشونت و کشتار مردم و نظامیان افغان با حکمتیار نباید مانند یک قهرمان رفتار می‌شد بلکه وی حداقل باید از کردار خود ابراز پشیمانی می‌کرد.

 

وی افزود: به هیچ عنوان با حزب اسلامی مخالف نیستم، زیرا برخی از اعضای آن از سال‌های گذشته در نظم نوین افغانستان اشتراک داشتند و خود را در روند دموکراتیک انتخابات نیز نامزد کرده بودند.

 

این در حالیست که راپور‌هایی از حاضر نشدن امرالله صالح در دفتر کارش به دلیل ناراحتی وی از اشرف‌غنی پس از ورود حکمتیار نشر شده است.

 

حتی برخی از رسانه‌ها راپور دادند که امرالله صالح ممکن است از سمت خود من‌حیث وزیر دولت در امور اصلاحات امنیتی در اعتراض به شیوه رفتار حکومت با حکمتیار استعفا کرده باشد.

 

از سویی هم دو روز قبل رهبران جهادی و برخی از احزاب سیاسی در نشست مشترکی که در لویه جرگه در کابل برگزار کرده بودند اشرف‌غنی را به اعمال روند حذف سیاسی متهم کردند.

پدرام رییس حزب کنگره ملی نیز در یک نشست خبری مدعی شده بود که اشرف‌غنی با استفاده از حکمتیار درصدد تحکیم سلطه یک قوم خاص و سرکوب سایر اقوام و جریان‌های سیاسی در افغانستان است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار