افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 3 ژانویه , 2017 لینک کوتاه خبر :

برتعداد میدان های هوایی افزوده خواهد شد!

میدان هوایی

 

طبق پلان های برنامه ریزی شده، اداره مستقل هوارنوردی ملکی، در سال آینده میدان‎های جدید هوایی برای پروازهای محلی ساخته خواهد ساخت.

 

ترمیم شماری از میدان‎های هوایی محلی در ولایت‎ها، انکشاف خط‎های رن وی، ساخت میدان‎های جدید هوایی در بعضی ولایات، تجهیز میدان‎های هوایی با وسایل پیشرفته، بازسازی ترمینل‎های میدان‎های هوایی و ساخت زیر بناها در این بخش پروژه‎های اند که اداره هوانوردی ملکی در برنامه‎های آینده خود شامل ساخته‎است.

 

این اظهارات از سوی معاون این اداره در نشستی که به ارتباط برنامه‎های یک ساله این اداره برگزار شده بود مطرح شد.

 

به گفته وی امور هوا نوردی به گونه منظم به پیش می‎رود و تلاش می‎شود تا در این عرصه پیشرفت‎های دیگری نیز صورت گیرد.

 

قاسم وفایی زاده معاون اداره مستقل اداره هوا نوردی ملکی روزگذشته هنگام ارایه فعالیت های یک سال گذشته این اداره اطمینان داد که فعالیت های این اداره در سال آینده مشکلات مسافران و تجار را کاهش خواهد داد.

 

وی درباره ساخت و ترمیم بعضی میدان‎های هوایی در شماری از ولایت‌ها گفت:

 

“عیار سازی هفت میدان هوایی محلی به شمول میدان هوایی فراه، کندز، میمنه، زابل، نیمروز و تخار و دوم اعمار ترمینل مجهز میدان ولایت خوست است، اعمار ترمینل میدان نیمروز است که رن وی اش قبلا ساخته شده، اعمار ترمینل و ساختمان میدان ولایت فراه‎است، سروی تخنیکی ساحه جدید برای میدان هوایی جلال آباد است.”

 

به گفته وی ساخت میدان هوایی جدید در ولایت دایکندی و انکشاف خط رن وی میدان هوایی جاغوری از ۷۰۰ متر به ۱۱۵۰ متر از برنامه‎های جدید انکشافی اداره مستقل هوا نوردی ملکی است.

 

بر اساس معلومات مسئولان اداره مستقل هوار نوردی ملکی در حال حاضر حریم ملکی فضایی افغانستان به گونه مکمل زیر کنترول دولت است و حدود ۸۳۰۰۰ پرواز از حریم فضایی کشور در جریان یک سال صورت می‎گیرد.

 

این اظهارات در حالی صورت می‎گیرد که مسافرین ولایتات یاد شده در بسیاری اوقات هنگام پرواز از نبود یک سیستم منظم شکایت می‎کنند.

 

موسی خان نصرت عضو کمیسیون مواصلات و مخابرات ولسی جرگه فعالیت اداره مستقل هوا نوردی ملکی را تقدیر می‎کند و اما می‎گوید، با توجه به وضعیت خراب امنیتی در شاهراه‎ها باید این اداره به شمار پروازهای محلی در کشور افزایش دهد.

 

او افزود:

 

“در بخش هوا نوردی بعضی پیشرفت‎های صورت گرفته‎است و اما کمبوداتی هنوز وجود دارد، قیمت پروازها بلند است و همچنان پروازها منظم نیست و باید در این بخش کارهای زیاد صورت گیرد، چون در سفرهای زمینی مشکلات ترافیکی و چالش‎های امنیتی زیاد است.”

 

بر اساس معلومات اداره مستقل هوا نوردی ملکی در افغانستان سه شرکت هوایی داخلی شامل شرکت‎های کام اییر، صافی و آریانا و ده شرکت هوایی خارجی فعالیت دارد.

 

مسافرین در باره زمان پرواز، حفاظت از اموال شان و منظم نبودن سیستم فضایی انتقاد می‎کنند.

 

اما اداره هوا نوردی ملکی می‎گوید، برای حل این مشکلات تدابیر روی دست گرفته شده‎است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار