افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 30 آوریل , 2017 لینک کوتاه خبر :

برای رسیدن به توافق، گفتگو کنید!

 

معاون دوم رییس جمهور گفت: جنگ راه حل اختلافات نبوده و نیست بلکه آنقدر باید گفت‌وگو کرد که به یک تفاهم و توافق دست یافت!

 

سرور دانش در مراسم بزرگداشت از سالروز هشتم ثور در کابل گفت: هشتم ثور یک روز تاریخ‌ساز است ولی 6 جدی سال 57 آغازگر یک سلسله تحولات شگرف و حوادث تلخ ویرانگر در کشور بود.

 

معاون دوم ریاست جمهوری درخصوص اهمیت شناخت درست واقعیت‌ها و درس آموختن از آنها گفت: برای یک حرکت سیاسی، ارزیابی و نقد کردارها یک ضرورت است و این به معنای ضعف، وهم و توهین نیست؛ مشروط به اینکه منصفانه، متکی بر حقایق و اسناد باشد.

 

وی، از اهمیت شجاعت و بیان ناکامی‌ها گفت و تصریح کرد: ناکامی‌ها باید به طور صریح و عریان مطرح شوند و دلایل و اسباب آن شناسایی شود و افراد صداقت پذیرش اشتباهات شان را داشته باشند و همیشه تیغ تیز حمله را متوجه بیگانگان و رقیبان نگردانند.

 

دانش گفت: جنگ راه حل اختلافات نبوده و نیست بلکه آنقدر باید گفت‌وگو کرد که به یک تفاهم و توافق دست یافت.

 

سرور دانش در پیوستن حزب اسلامی به پروسه صلح گفت: امروز شاهد توافقنامه صلح با حزب اسلامی به رهبری حکمتیار هستیم اما برخی گروه های جنگ طلب دیگری هم هستند که ندای صلح را با انفجار و انتحار پاسخ می‌دهند که در مقابل اینها مسئولیت همه مردم، احزاب، نهادهای مدنی، رهبران و قومندانان جهادی با حفظ تمام تفاوت دیدگاه‌ها این است که از نیروهای امنیتی و دفاعی به صورت متحد و یکصدا حمایت کنند.

 

معاون دوم رییس جمهور افزود: تمام درس‌ها و عبرت‌ها از سال 57 تاکنون این است که همه باید وضعیت امروز را پاس بدارند تا شاهد تکرار ناکامی‌های تلخ گذشته نباشیم.

 

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار