افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 25 ژوئن , 2012 لینک کوتاه خبر :

برای دومین روز متوالی؛ مسمومیت بیش از ۱۰۰ دانش آموز در سرپل

گزارش‌های رسیده از ولایت سرپل حاکی است که صبح امروز دوشنبه (۵ سرطان) بیش از ۱۰۰ دانش آموز دچار مسمومیت شده و راهی شفاخانه شده اند.

به گفته لعل محمد احمدزی؛ سخنگوی زون ۳۰۳ پامیر در شمال کشور، این حادثه در یک مکتب دخترانه موسوم به “لیسه نسوان رحمت آباد” در مرکز شهر سرپل به وقوع پیوسته است.

احمدزی در خصوص علت این حادثه اظهار بی اطلاعی کرد؛ اما تاکید نمود که تحقیقات در این زمینه آغاز شده است.

وی گفت که حادثه دیدگان به شفاخانه ملکی شهر سرپل انتقال داده شده اند و به جز تعدادی از آنها، سایرین پس از درمانی سرپایی مرخص گردیده اند.

گفتنی است که از سه روز گذشته تا به حال، این سومین بار است که شاگردان اناث مکاتب این ولایت، دچار مسمومیت شده و عامل یا عاملین آن هنوز شناسایی نشده اند.

از آغاز سال جاری تعلیمی تاکنون چندین ولایت شاهد چنین رویدادهایی بوده که بامیان، قندوز، تخار و خوست از جمله ولایاتی اند که در شماری از آنها این حوادث چندین بار تکرار شده اند؛ در پیوند با این موضوع، هشت نفر از ولایات مختلف بازداشت شده اند؛ مقام های امنیت ملی در خصوص وابستگی این افراد گفته است که آنان به نیروهای طالبان وابسته هستند؛ اما حامد کرزی رییس جمهوری به روز شنبه هفته جاری بکه برای نخستین بار در این خصوص صحبت می کرد گفت که در این مورد جای هیچ تحلیل نیست و آنان دشمنان مردم و پیشرفت افغانستان هستند.

جمهورنیوز

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار