افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 17 اکتبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

برای جهاد از کسی اجازه نخواهیم گرفت!

اسماعیل خان

محمد اسماعیل خان از مجاهدین مطرح غرب کشور گفت: در شرایط کنونی جنگ به دروازه‌های شهرها رسیده و در صورت افزایش تهدیدها برای جهاد و حفظ دستاوردها از کسی اجازه نخواهیم گرفت.

وی افزود: شاید امریکایی‌ها برخی از گروه‌های مسلح مانند طالبان را چند کیلومتری از ولایت‌هایی مانند فراه دور کنند ولی این جنگ پایان ندارد.

اسماعیل خان تاکید کرد که حکومت وحدت ملی حضور شما مجاهدین را جهت کمک به رفع مشکلات کشور، خوب است که بپذیرد زیرا در غیر اینصورت، برای جهاد از کسی اجازه نخواهیم گرفت و هر آنچه حکم خدا و قرآن باشد با مشورت مردم انجام خواهیم داد و از شهرخود دفاع خواهیم کرد.

جنگ در فراه، هلمند، کندز و دیگر ولایت‌ها، همانند شکستن حریم خانه مردم هرات است.

وزیر سابق انرژی و آب افغانستان خاطرنشان کرد که سال گذشته گفتیم، برخی از وُلسوالی ها سقوط خواهند کرد اما عده‌ای با استفاده از رسانه به ما جنگ سالار گفتند در حالی که ما عاشق این سرزمین هستیم.

وی تاکید کرد که جنگ در افغانستان جنگ طالبان نیست بلکه مرحله حساسی بین کشورهاست و برخی از کشورهای همسایه در آن دخیل هستند بنابراین در صورت ادامه ناامنی‌ها در آینده شاهد جنگ کلان منطقوی خواهیم شد.

اسماعیل خان تصریح کرد که ممکن است روسها نیز وارد جنگ شوند بنابراین نباید اجازه دهیم که افغانستان همانند سوریه شود.

این مقام افغان گفت که شاید جامعه جهانی و دولت افغانستان مدعی پشتیبانی و کمک ملیاردی به کشورمان باشند اما باید توجه کنند که این سرزمین و مردم آن چه مقدار خسارت دیده‌اند، پناهجویانی که در کمپ‌ها سرگردانند و یا آنهایی که در این مسیر جان خود را از دست داده‌اند و شرایط ناگوار داخل افغانستان و دیگر مسایل خسارتهای فراوانی بر پیکر این سرزمین هستند.

وی ادامه داد که این خسارتها بیش از کمک‌های خارجی‌ به افغانستان است.

وزیر سابق انرژی و آب افغانستان همچنین تاکید کرد که تاکی باید عسکر این سرزمین منتظر دریافت حقوق از سوی خارجی‌ها باشد، بنابراین باید دست بکار شد و برای استقلال و ساختن این سرزمین کار کرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار