افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 8 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

برای تأمین امنیت کابل، تلاش همه‌جانبه لازم است!

جلسه

روزگذشته جلسۀ سرقوماندانی اعلی قوای مسلح با حضور مقامات ارشد نهادهای امنیتی، به ریاست اشرف غنی برگزارشد.

در این جلسه که داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه، محمدحنیف اتمر مشاورامنیت ملی کشور، فرید حمیدی لوی څارنوال، عبدالباقی پوپل سرپرست ادارۀ مستقل ارگان‌های محلی و شماری از مقامات ارشد حکومتی نیز حضور داشتند، از تلاش‌های نیروهای امنیتی به‌خاطر تأمین امنیت کنفرانس “پروسۀ کابل” قدردانی به‌عمل آمد.

محمدمعصوم ستانکزی رئیس عمومی امنیت ملی، در رابطه به انکشاف تحقیقات از فرد بازداشت‌شده در مراسم نماز جنازۀ فرزند معاون اول مشرانو جرگه به جلسه گزارش داد و در این زمینه هدایت داده شد تا تحقیقات به‌گونۀ همه‌جانبه انجام پذیرد.

همچنان، فرید حمیدی لوی څارنوال کشور در خصوص جریان تحقیقات پیرامون رویدادهای اخیر کابل گزارش داده گفت که لوی څارنوالی رویدادهای اخیر را تحت بررسی دارد و پس از ختم این تحقیقات، نتایج آن را با مردم شریک خواهد ساخت.

در این جلسه، از کارنامه‌ها و فداکاری‌های سیزده سرباز که در حادثۀ تروریستی هفتۀ قبل به شهادت رسیدند به نیکی یاد شد و وزارت داخله توظیف گردید، تا به خانواده‌های شهدا رسیدگی نماید.

در رابطه به افراد مسلح غیر مسوول، ارگان‌های ارشد امنیتی مکلف گردیدند تا پلان مشخص را جهت جمع‌آوری سلاح از نزد آنان ترتیب و آنرا به‌اسرع وقت عملی سازند. در همین‌ حال، به مسوولین ارشد امنیتی هدایت داده شد تا برای تأمین امنیت کابل، مناطق دیپلمات‌نشین و سایر ولایات، تلاش همه‌جانبه نمایند.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار