افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, اقتصادی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 10 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

بخش استخراج معادن افغانستان در کانادا معرفی شد

 

بخش استخراج معادن افغانستان دریک نمایشگاه تجاری در کانادا، که بیش از 900 نمایش دهنده بخش استخراج معادن مختلف حضورداشتند، معرفی شد.

وزارت معادن و پترولیم، وزارت تجارت و صنایع و سفارت افغانستان در اوتاوا بخش استخراج معادن افغانستان را در گردهمایي پیشتاز جهانی و محل تبادل تجربه برای سرمایه گذاران پیرامون تفحصات و استخراج معدن بنام PDAC معرفی کرد.

 

بیش از 22000 بازدیدکننده از 125 کشور جهان در این نمایشگاه اشتراک کردند.

 

در جریان نمایشگاه علاقمندی‌ها و نگرانی‎های دست اندرکاران و بازیگران این صنعت از جانب نماینده گان حکومتی، سازمانهای بین المللی و اعضای شرکت های خصوصی شناسایی و مورد بحث قرار گرفت.

 

اشتراک کنندگان این گردهمایی دورنمای جهانی ارزش فلزات قیمتی یا مس مورد به بحت وتبادل نظر گذاشته شد که این اطلاعات به افغانستان ارتباط داشت.

 

همچنین حکومتداری و شفافیت در بخش استخراج معادن نیز مورد بحث قرار گرفت. ضرورت رعایت نورم‌های سازمان بین المللی شفافیت صنایع استخراجی (EITI) نیز یکی از موضوعات مورد بحث در این گردهمایی بود.

 

افغانستان از سال 2010 خواستار عضویت در این سازمان بوده است.

 

برنامه تشویق حکومتداری خوب در بخش استخراج افغانستان که از جانب وزارت همکاری اقتصادی و توسعه دولت فدرال جرمنی (BMZ) سرمایه‌گذاری می‌شود و از وزارت معادن و پترولیم افغانستان حمایت استراتیژیک می‌کند و ریاست بخش‌ خصوصی صنایع و معادن را مطابق با معیارهای حکومتداری خوب تقویت و از اداره ابتکار شفافیت صنایع استخراج معادن افغانستان(AEITI) حمایت می کند.

 

از این لحاظ این پروگرام به استراتیژی انکشاف ملی افغانستان (ANDS) و پروگرام عالی ملی صنایع استخراجی (NEIEP) و نیز چوکات صلح و توسعه ملی افغانستان (ANPDF) یاری می رساند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار