افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 8 مارس , 2018 لینک کوتاه خبر :

با پادرمیانی رییس جمهور، شاهراه کابل – کندهار باز شد

شاهراه

پس از صحبت تیلیفونی رییس جمهور اشرف غنی، با معترضان، شاهراه کابل – کندهار به صورت مشروط، به روی ترافیک باز شده است.

مقام‌های محلی در ولایت غزنی می‌گویند که پس از صحبت تیلیفونی رییس جمهور اشرف غنی، با معترضان، شاهراه کابل – کندهار به صورت مشروط، به روی ترافیک باز شده است.

انجنیرعبدالکریم متین، والی غزنی گفت مردم توافق کردند که به صورت مشروط شاهراه کابل – کندهار را بر روی موترهای سبزیجات، مسافر و مواشی باز کنند وهم اکنون باز است .

رییس جمهور اشرف غنی از باشنده گان قره باغ خواسته است تا اجساد را به خاک بسپارند و قرار است امروز اجساد دو باشنده قره باغ به خاک سپرده شود.

فاروق بویاک، یکی از تنظیم‌کننده گان این اعتراض گفت، آنان توافق کرده اند که تا هفت روز آینده شاهراه را به روی ترافیک باز کنند.

آقای بویاک افزود مردم با حکومت به توافق رسیدند تا شاهراه کابل – کندهار به روی موترهای ضروری مسافرین، سبزیجات و مواشی برای هفت روز باز شود و امروز مردم شهدا را به خاک می‌سپارند و شاهراه باز است.

معترضان گفته اند که بر اساس توافق با حکومت اعتراض و تحصن آنان تا زمانی برآورده شدن خواسته‌های شان ادامه خواهد داشت اما شاهراه به روی ترافیک باز می‌باشد.

شاهراه کابل کندهار از روز شنبه همین هفته پس از آن توسط باشنده گان شیرآباد قره باغ مسدود شد که دو باشنده این قریه شب هنگام توسط افراد مسلح غیرمسؤول کشته و دو تن دیگر اختطاف شدند.

  1. عبدالسلام آچگزهی :

    باید باز نمیشود

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار