افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 3 آوریل , 2015 لینک کوتاه خبر :

با تمام قوا در کنار عربستان در یمن ایستاده ایم

بالاخره اشرف غنی هویت واقعی خود را که همان وابستگی به اربابان غربی و عربی خود بود، افشا کرد و در اقدامی غیر مترقبه حمایت علنی خود را حمله عربستان سعودی به یمن علام کرد و گفت با تمام نیرو در کنار ایتلاف سعودی در یمن ایستادگی می کند.

 

براساس اعلامیه‌ای که توسط دفتر ریاست جمهوری منتشر شده، این تصمیم اشرف غنی پس از مشورت با علما، روحانیون و رهبران سیاسی و جهادی در جلسه شورای امنیت ملی اتخاذ شده و بنا بر آن دولت افغانستان از ایجاد ایتلاف نظامی عربستان سعودی در مقابله با حوثی‌های یمن، اعلام حمایت کرده است.

 

در اعلامیه دفتر ریاست جمهوری آمده است: دولت و مردم مسلمان افغانستان روابط عمیق تاریخی و دینی با کشور عربستان سعودی داشته و دفاع از سرزمین مقدس حرمین شریفین را دین هر مسلمان می‌دانند. از همین رو، در دفاع از سرزمین مقدس حرمین شریفین با تمام نیرو در کنار دولت و مردم برادر و مسلمان کشور عربستان سعودی، در صورت بروز هر نوع تهدید قرار دارد.

 

همچنین در این اعلامیه آمده است: دولت جمهوری اسلامی افغانستان به اصل مردم سالاری و مشروعیت نظام قانونی در یمن باور داشته و از حکومت قانونی آن حمایت می‌نماید و از تمامی کشورهای اسلامی و رهبران شان می‌خواهد که به همکاری سازمان کنفرانس اسلامی و سازمان ملل متحد در این راستا تلاش نمایند.

 

الهی که دشمنان اشرف غنی فدای جان این رییس جمهور محترم و دلسوز اسلام و مسلمین شوند که اینقدر برای حفظ سرزمین وحی تلاش و تقلا دارد و حتی حاضر هست فرزندان این سرزمین را برای دفاع از برداران سعودی فدا کند!!!

 

جناب اشرف غنی به کجا می روی؟ از کی تا به حال آل سعود دلسوز اسلام و مسلمین شده اند که شما می خواهید فرزندان افغانستان را فدایی این اعراب بی غیرت شکم پرست کنید؟ اگر همکاری همین آل سعود نبود، هیچگاه غربیها نمی توانستند به بهانه تروریزم به افغانستان، عراق و سوریه لشکرکشی کنند.

 

جناب اشرف غنی اگر نمی دانی (که خوب هم می دانی) بدان: سیاست آل سعود این است که می گویند تروریزم مهم نیست بلکه مهم این است که کجا را هدف دهد و علیه چه کسی باشد؟ آنها می خواهد اهداف خود و خواسته های ارباب غربی شان برآورده شود حال با هر وسیله و با هر نوع رفتاری که باشد و هر تعداد نفر که در این راه قربانی شوند، اصلا مهم نیست.

 

مطالعه دقیق گزارش های رسانه ای به ویژه رسانه های آمریکایی پس از سال ۲۰۰۱ در عراق و لبنان نشان می دهد که رابطه حکومت عربستان با گروه های تروریستی هرگز قطع نشد بلکه دو طرف منافع مشترکی را دنبال می کردند و علاوه بر آن جریان های بزرگی در داخل القاعده و دیگر گروه های سلفی جنگجو به ویژه داعش وجود دارند که از حمایت های رسمی سعودی برخوردار بوده و طرح ها و اهداف رسمی سعودی ها را به طور مستقیم دنبال می کردند.

 

این اعتراف رسانه های غربی است که : دوستان سعودی ما حمایت مالی از کشتار در خاورمیانه را برعهده گرفته اند. به گزارش روزنامه انگلیسی ایندیپندنت، سعودی ها نقش اساسی در تشکیل گروه های تکفیری و حفظ آنها برای بیش از ۳۰ سال ایفا کرده اند.

 

نویسنده این گزارش با تکیه بر گزارشی که از سازمان اطلاعات آمریکا به بیرون درز کرده است، می گوید القاعده و داعش در تامین هزینه های مالی خود بر کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به ویژه عربستان تکیه می کند. دلیل اینکه آمریکا هیچ تمایلی به خشمگین شدن علیه همپیمان نزدیکی خود یعنی عربستان ندارد این است که آنها مطمئن هستند گروههای تکفیری تحت حمایت آل سعود، هیچ خطری برای واشنگتن ندارند بلکه این حمایت ها به زیان گروه های مسلمان در عراق، سوریه، یمن و افغانستان است.

 

اعتراف رسانه های غربی به دست داشتن آل سعود در کشتار مردم در منطقه و حمایت گسترده مالی آنها از گروه های تروریستی تکفیری که خود عامل تشکیل آنها هستند، بار دیگر سیاست یک بام و دوهوای مدعیان مبارزه با تروریزم یعنی غربی ها و در راس آنها آمریکا را نشان می دهد که هر چند در ظاهر شعار مبارزه با تروریزم سر داده و به این بهانه به برخی کشورهای منطقه حمله نظامی کرده اند، عملا در کنار کشورهای حامی گروه های تروریستی تکفیری وابسته به القاعده به ویژه عربستان قرار گرفته است و نه تنها فشاری به این کشورها برای پایان دادن به حمایت های خود از گروه های تروریستی وارد نمی کنند، بلکه به آنها برای ادامه این حمایت ها و در نتیجه ادامه حمام خون در منطقه و ریخته شدن خون انسان ها بیگناه به دست تروریست های مزدور عربستان و متحدانش چراغ سبز نشان می دهند.

 

لذا به جرات می توان مدعی شد که هدف آل سعود هیچگاه ترویج اسلام ناب محمدی (ص) نیست، زیرا اسلام مخالف افراط گری و خشونت است. آنچه عربستان سعودی در این صدسال اخیر انجام داده چیزی جز کشتار مسلمانان (اعم از شیعه و سنی) بر اثر فتواهای افراطی مفتی های وهابی نبوده است.

 

تخریب بناهای تاریخی صدر اسلام، توهین به مقدسات مذهبی، ترویج تفکرات سلفی و افراطی، حمایت از کسانی که فقط باعث ناآرامی کشورها مسلمان بوده اند، بدنام ساختن اسلام به بهانه های مختلف، دخالت آشکار در دیگر کشورها، همه و همه دستوراتی است که آل سعود از موسسین خود یعنی آمریکا و انگلیس می گیرند تا اسلام هراسی و اسلام ستیزی در جهان گسترش یابد.

 

با این تفاصیل آیا جناب اشرف غنی باز هم می توان گفت آل سعود خادمان سرزمین وحی هستند؟ آیا این عربستان سعودی که جز خیانت به مسلمین و خدمت به غربیها کار دیگری نکرده ،مهد تفکرات اسلامی است؟!!

 

به خدا قسم که هزار شرم با شمایی باد که بخاطر دالرهای آمریکایی و ریالهای سعودی، دین و دنیا خود را می فروشید.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار