افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 2 جولای , 2017 لینک کوتاه خبر :

با تجهیزنظامیان افغان، نیازی به عساکر خارجی نیست!

محمدنذیر احمدزی

محمدنذیر احمدزی گفت: بهتر است نیروهای افغان خاصتاً نیروهای هوایی تجهیز شوند.

معاون ولسی جرگه اعلام کرد کشورهای متحد افغانستان به جای اعزام عساکر بیشتر باید به تجهیز بهتر نظامیان افغان تمرکز کنند.

وی تصریح کرد: تجهیز نیروهای افغان در گذشته نتیجه مثبتی داشت و مطمئن هستیم که نیروهای امنیتی افغان می‌توانند امنیت کشور را تامین کنند.

هفته گذشته پس از اجلاس وزرای ناتو در بروکسل ستولتنبرگ سرمنشی ناتو در نشست خبری اعلام کرد این سازمان در نظر دارد چند هزار عسکر تازه نفس را به افغانستان اعزام کند.

برخی از رسانه‌های خبری راپور داده‌اند که علاوه بر 4 هزار عسکر امریکایی که به افغانستان اعزام می‌شوند سازمان ناتو نیز در نظر دارد تا سه هزار عسکر اضافی به افغانستان اعزام کند.

از سوی دیگر، وزارت دفاع کشورمان با استقبال از افزایش نیروهای خارجی در افغانستان اعلام کرد که از اعزام عساکر بیشتر امریکایی و ناتو به افغانستان برای آموزش نیروهای امنیتی افغان حمایت می‌کند.

رادمنش معاون سخنگوی وزارت دفاع گفت: امریکا و ناتو در نظر دارد تا ظرفیت عساکر افغان را در استفاده از تکنالوژی ارتقا دهند و که این بازسازی فقط در جغرافیه افغانستان ممکن است به همین دلیل عساکر بیشتر خارجی برای همکاری در این زمینه به کشور اعزام می‌شوند.

این در حالی است که در نشست روز گذشته ولسی جرگه تعدادی از نماینده گان با اعزام عساکر بیشتر خارجی به افغانستان مخالفت کرده‌ و معتقد هستند که گسترش حضور نظامی نیروهای خارجی در افغانستان بجای بهبود وضعیت باعث بوجود آمدن مشکلات بیشتری در کشور خواهند شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار